Stylowe i niezwykłe miejsce na Twoje gniazdo

Stylowe i niezwykłe miejsce na Twoje gniazdo: szukasz stylowego i niezwykłego miejsca na ukrycie gniazdek? Domy z bali stały się dziś bardzo popularne. Budowa tego typu domu ma wiele cech: jest budowana szybko, relatywnie niedrogo i ma swój niepowtarzalny klimat, któremu nie dorównuje nic innego. Wbrew pozorom domy z bali są bardzo trwałe i łatwe w renowacji.

Architekci wypuścili dziś na rynek wiele projektów domów z bali. Wiele firm oferuje schludne małe domy za zaskakująco niskie koszty. Dzięki szerokiej ofercie domków letniskowych każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, niektóre są tworzone wyłącznie z myślą o osobach samotnych i małych rodzinach. Jednak nawet na tak małej powierzchni zdolny architekt potrafi umiejętnie urządzić kuchnię, salon i trzy pokoje, nie mówiąc już o kotłowni czy podobnych niezbędnych elementach domu.

Największą wadą domów drewnianych jest nieunikniona plaga szkodników. Termity i inne owady nieustannie niszczą nasze domy, dlatego szczególną uwagę musimy zwrócić na preparaty przeznaczone do ich zwalczania. Kolejnym minusem jest większa wrażliwość na warunki pogodowe, ale już teraz jest to problem do rozwiązania. Jeśli chcesz, aby Twój wymarzony dom z bali faktycznie służył Ci przez długie lata, musisz go stale konserwować.

Ważne jest zanurzenie z odpowiednim przygotowaniem. Jeśli dobrze zadbasz o swój dom, z pewnością będziesz się nim cieszyć przez długie lata. Możesz nawet przekazać to swojemu potomstwu. Drewniane domy charakteryzują się bogatą kolorystyką. Każdy znajdzie coś dla siebie – od prawie czarnego, ciemnego drewna po bardzo jasne odcienie. Kiedy spojrzysz na domki z bali w swojej okolicy, bez wątpienia zauważysz ich różnorodność. Jedni wybierają duże drewniane wille, inni stawiają na minimalizm. Jak wspomniałem wcześniej, jedną z zalet domów z bali jest to, że można je budować z zadziwiającą szybkością. Zbuduj mały domek letniskowy w kilka dni! Tego typu budowlę cechuje również mobilność – często można ją w całości przenieść z miejsca na miejsce bez konieczności całkowitego wyburzenia domu. Budowa domów całorocznych trwa nieco dłużej, ale wciąż nie tak długo — szacunki wahają się od tygodni do miesięcy, aby zbudować dom całoroczny. Budowa podobnego domu z marmuru może zająć lata.

Stylowe i niezwykłe miejsce na Twoje gniazdo
Stylowe i niezwykłe miejsce na Twoje gniazdo

Często w ofercie znajduje się również dom z bali zbudowany już w fabryce. Tak zwane domy modułowe przyjeżdżają na budowy z elementami, które trzeba złożyć. W tym przypadku mówimy o dniach lub tygodniach, w których nie są wymagane żadne prace murarskie. Tego typu domy modułowe możemy budować zarówno latem, jak i zimą – żadna pora roku nie jest im straszna. Jedyne, co trzeba zbudować w takim domu tradycyjnymi metodami, to fundament. Murowanie wymaga dobrej pogody i odpowiedniej temperatury, a zimą czy jesienią musi być trudne.

Obecna kabina jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Ich zwolennicy zwracają szczególną uwagę na prozdrowotny mikroklimat panujący w takich domach. Drewno kontroluje poziom wilgoci w sposób korzystny dla naszego organizmu – nie możemy oczekiwać domu murowanego, zwłaszcza konstrukcji wykonanej ze sklejki drewnopodobnej. Dom z bali jest zdecydowanie dla każdego – drewno jest łatwe w obróbce, a prostymi zabiegami można uzyskać naprawdę oszałamiającą estetykę, która zadowoli nawet największych koneserów.

Stylowe i niepowtarzalne gniazdo Są też znacznie tańsze niż dom budowany tradycyjnymi metodami, więc koszt inwestycji nie jest aż tak duży – jeśli chcesz mieć własne przytulne gniazdko, a nie stać Cię na budowę tradycyjnego domu, to należy rozważyć, czy domek z bali jest dla Ciebie odpowiedni. Co ciekawe, wspomniane zalety wpływają również na to, że Amerykanie budują domy z bali na terenach bardziej zagrożonych klęskami żywiołowymi, takimi jak tsunami czy tornada. Ze względu na cenę i szybkość budowy, utrata takiego domu nie jest tak bolesna jak utrata pałacu i pochłania dużo czasu i pieniędzy. Domek z bali podbija serca zarówno dorosłych, jak i dzieci. Tego typu architekturę coraz częściej można spotkać w Polsce, co świadczy o polskim zainteresowaniu domami drewnianymi. Wyglądają elegancko i niedrogo, tworząc niepowtarzalną atmosferę, którą trudno podrobić.

Jeśli myślisz o budowie własnego domu, sprawdź oferty firm oferujących domy z bali – może to jest coś dla Ciebie. Każdy ma swój gust, może Ci się podoba, może nie. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to innowacja warta rozważenia przy budowie domu z drewna.