Krem na noc

Krem na noc – w jaki sposób dokonać jego wyboru? W dzisiejszych czasach przykuwamy ogromną uwagę do wyglądu i stanu naszej cery. W celu polepszenia kondycji skóry zalecane są kremy na noc, które są w stanie naprawić ewentualne uszkodzenia, które spowodowane są działaniem rodników wolnych. Ich wybór nie jest łatwy, bowiem rynek kosmetyczny oferuje wiele zróżnicowanych produktów – na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią.

W jaki sposób działa krem na noc? Jakie substancje powinny wchodzić w skład kremu na noc? Jakie różnice występują pomiędzy kremem na noc, a kremem na dzień? Jak skutecznie nałożyć krem na noc? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

W jaki sposób działa krem na noc?

Krem na noc charakteryzuje się przede wszystkim tym, że ma nieco bogatszą konsystencję od tego, który przeznaczony jest na dzień. Jest on nieco bardziej treściwy, tłustszy, jednocześnie posiada szereg cennych substancji, które są w stanie skutecznie wygładzić skórę. Wbrew pozorom jego stosowanie może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o poprawę kondycji cery. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że podczas snu nasza skóra regeneruje się w sposób szczególny. Zachodzą bowiem różnorodne procesy naprawcze, jak chociażby rozluźnianie się wiązań komórkowych skóry. Konsekwencją tego jest możliwość dotarcia większej ilości składników do głębszych warstw skóry. Dlatego też warto wybierać krem na noc, który jest wysoce odżywczy. Wiąże się to bezpośrednio z tym, że skóra wchłania wówczas substancje dobroczynne, dzięki czemu możemy cieszyć się z promienności i pięknego wyglądu skóry. Rano procesy naprawcze kończą się. Przepuszczalność wiązań komórkowych skóry zmniejsza się, dzięki czemu skóra staje się mniej podatna na działanie tych czynników zewnętrznych, które mogą być szkodliwe. Na tej podstawie możemy wywnioskować, że to właśnie nocna regeneracja jest kluczowa, jeśli chodzi o odpowiednią kondycję cery. 

Jakie substancje powinny wchodzić w skład kremu na noc?

Krem na noc
Krem na noc

Wiele osób zastanawia się, jakie substancje powinien mieć dobry krem na noc. Otóż w składzie musi posiadać zróżnicowane substancje odżywcze, a także przeciwutleniacze, które nazywane są antyoksydantami. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim zregenerowanie skóry, jak również odbudowanie uszkodzeń, których dokonały wolne rodniki w ciągu dnia. Kremy zawierające antyoksydanty charakteryzują się tym, że niwelują procesy wiotczenia skóry, jednocześnie chronią przed zbyt szybkim starzeniem. Krem na noc w składzie powinien zawierać również dodatkowe składniki. Wśród takowych najczęściej wyróżnia się witaminy, minerały, oleje, a także wyciągi roślinne- są one odpowiedzią na potrzeby skóry, jednocześnie pomagają w usuwaniu podrażnień, stanów zapalnych lub innych problemów, które mogą być uciążliwe. 

Jakie różnice występują pomiędzy kremem na noc a kremem na dzień?

Krem na noc i na dzień różnią się od siebie ilością składników odżywczych, a także konsystencją. Te drugie charakteryzują się lżejszą konsystencją, która okazują się odpowiednia, jeśli chodzi o stosowanie pod makijaż. Dodatkowo w składzie posiadają filtry przeciwsłoneczne. Krem na noc może zawierać składniki fotouczulające- przykładem jest chociażby kwas owocowy, którego stosowanie w ciągu dnia nie jest rozsądne. Wieczorami skóra rozluźnia wiązania komórkowe, o czym wspominaliśmy w poprzednim akapicie, dzięki czemu zwiększa się jej przepuszczalność. W praktyce oznacza to, że krem może dotrzeć w głąb skóry. W nocy uwalniają się podczas snu hormony, w konsekwencji komórki szybko się dzielą i regenerują, co jest pozytywnym zjawiskiem. Składniki odżywcze mogą dogłębnie zostać przyswojone przez naskórek, jak również głębsze warstwy skóry.

Jak skutecznie nałożyć krem na noc?

Pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia, która jest godna uwagi. Część osób zastanawia się bowiem, w jaki sposób skutecznie nakładać krem na noc. Po całym dniu w naszym organizmie zbiera się limfa- powoduje ona wszelkie zastoje w węzłach chłonnych. Zadbajmy o odpływ limfy również w okolicach twarzy. Warto zatem zastosować specjalny, krótki i łatwy masaż, który z powodzeniem może być wykonywany podczas nakładania kremu, w celu zmaksymalizowania jego skuteczności. Kiedy kosmetyk z kosmetyki-naturalne24.com.pl zostanie nałożony, wówczas możemy delikatnie go wmasować opuszkami palców, poprzez wykonanie drobnych ruchów kolistych. W ten sposób pobudzimy mikrokrążenie, czego konsekwencją jest lepsze wchłanianie się kosmetyku. Zacznijmy od części środkowej twarzy i kierujmy się do zewnątrz. Pamiętajmy o wygładzaniu zmarszczek mimicznych. Uciskajmy delikatnie punkty na zewnątrz oka – to właśnie tam gromadzi się limfa, przez co rano nasze oczy są spuchnięte, co nie jest estetyczne. Do masażu można wykorzystać roler jadeitowy, wykonując nim ruchy ku górze. Jest to doskonała alternatywa na przeciwstawienie się skutkom grawitacji. Nałożenie kremu na noc nie jest zatem problematyczną czynnością.