Medycyna estetyczna w walce z cellulitem

Cellulit to dosyć powszechny problem, który dotyka coraz większą liczbę kobiet nie tylko tych otyłych, ale również tych szczupłych. Na szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, która oferuje szereg bardzo skutecznych zabiegów walczących ze znienawidzoną skórką pomarańczową. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jednak nie ma się w zasadzie czemu dziwić, ponieważ odznaczają się niezwykle dużą skutecznością. Na jakie jednak zabiegi medycyny estetycznej walczące z cellulitem warto zwrócić uwagę? Później kilka najlepszych i najskuteczniejszych propozycji.

Lipoliza iniekcyjna

Przy pomocy tego zabiegu można nie tylko zmniejszyć widoczność cellulitu, ale również wymodelować swoją sylwetkę. Na czym jednak polega ten zabieg? Na wstrzyknięciu w wybraną partię ciała (w przypadku cellulitu są to pośladki oraz uda) specjalnej substancji, dzięki której tkanka tłuszczowa ulega rozpuszczeniu. Zabieg ten przyczynia się bezpośrednio do redukcji cellulitu i trwa zazwyczaj ok. 30 minut.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg, który w ostatnim czasie zyskał znacząco na popularności, a polega on na miejscowym zamrożeniu tkanki tłuszczowej. W trakcie trwania zabiegu do problematycznego miejsca przykłada się specjalne urządzenie, które zasysa tkankę tłuszczową, po czym ją schładza do określonej temperatur. Całość może trwać od 30 minut do nawet godziny, w zależności od danego gabinetu medycyny estetycznej – zobacz medycyna-estetyczna24.com.pl. Zabieg ten nie jest w ogóle inwazyjny i wykonuje się go bez zastosowania znieczulenia. Na początku można czuć lekkie mrowienie, jednak po kilku minutach wszystko ustępuje. Przez kilka tygodni po zabiegu należy pamiętać o tym, aby pić duże ilości niegazowanej wody mineralnej, która pomoże wypłukać z organizmu rozrzedzoną tkankę tłuszczową.

Liposukcja laserowa

 Innym dosyć ciekawym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który pomoże nam rozprawić się z cellulitem jest liposukcja laserowa przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie wytwarzające wiązkę światła, która doprowadza do upłynnienia tkanki tłuszczowej. Wspomniany tłuszcz zostaje następnie wydalony poza nasz organizm w całkowicie naturalny sposób (poprzez nerki i wątrobę). Jeśli chodzi natomiast o efekty zabiegu, to są one widoczne już po pierwszej wizycie, jednak aby były one w pełni zadowalające, warto zdecydować się na przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów.

Mezoterapia igłowa

Nazwa tego zabiegu może wprawdzie powodować poczucie strachu, jednak nie ma do tego tak naprawdę żadnych podstaw. Na czym polega zatem mezoterapia igłowa? Na dostarczeniu w głąb skóry określonych substancji aktywnych przy pomocy strzykawki wyposażonej w specjalną igłę. W niektórych gabinetach zamiast z igły korzysta się ze specjalnego urządzenia, które wykonuje na skórze mikronakłucia. Jakie substancje najczęściej wprowadza się pod skórę. Do walki z cellulitem najczęściej wykorzystuje się kofeinę, wyciąg z karczocha, a także l-karnitynę. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do wyregulowania procesów metabolicznych, poprawienia mikrokrążenia oraz spalenia tkanki tłuszczowej, co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki.

Endermologia

Wśród zabiegów medycyny estetycznej pomagających uporać się z cellulitem nie sposób nie wymienić endermologii, czyli podciśnieniowego masażu. Zabieg przeprowadza się w specjalnym kombinezonie, dzięki czemu urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu nie ma w ogóle kontaktu z naszą skórą. Wyposażone jest za to w specjalne wałki, które zasysając skórę, masując ją, pomagając tym samym rozbić tkankę tłuszczową odpowiedzialną za pojawianie się na naszej skórze cellulitu. W trakcie trwania zabiegu endermologii na skórę oddziałuje bardzo duża siła, dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega bardzo szybkiemu spalaniu.

Karboksyterapia

Ostatnim polecanym zabiegiem walczącym z pomarańczowa skórka jest karboksyterapia polegająca na podskórnym lub śródskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla. Substancja po wprowadzeniu pod skórę doprowadza do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co w widoczny sposób poprawia kondycję samej skóry. Zabiegu nie należy się w ogóle obawiać, gdyż wyczuwalne jest tylko lekkie ukłucie oraz uczucie rozpychania, co bez problemu da się wytrzymać, a efekty widoczne już po kilku zabiegach są naprawdę bardzo dobre.

W obecnych czasach medycyna estetyczna ma nam do zaoferowania bardzo wiele zabiegów, które poprzez redukcję tkanki tłuszczowej, w skuteczny sposób pomagają zmniejszyć widoczność cellulitu lub też całkowicie go usuwają. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu konkretnego zabiegu warto nieco wcześniej skonsultować się ze specjalistą, który po rozpoznaniu problemu oraz przyjrzeniu się dokładnie skórze, pomoże wybrać zabieg, który najlepiej poradzi sobie z problemem. Należy również pamiętać o tym, iż aby efekty były jak najlepsze, konieczne może się okazać wykonanie serii co najmniej kilku zabiegów.

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl