Pożyczki i kupno przedmiotów w lombardzie

Pożyczki i kupno przedmiotów w lombardzie – coraz większa ilość Polaków decyduje się na skorzystanie z lombardu w Warszawie, jak i innych miastach naszego kraju. Przeważnie kupowane są tam wszelakiego rodzaju sprzęty, telefony, telewizory, biżuteria. Liczba lombardów w Warszawie powiększa się z roku na rok, świadczy to o dużej popularności tego typu miejsc.

Czym jest lombard?

Lombardy w Warszawie często mylone są z miejscem skupu rzeczy, gdzie ludzie sprzedają używane wartościowe przedmioty, a w zamian otrzymują gotówkę od ręki. Jednakże każdy lombard w Warszawie jest prywatną instytucją, która oferuje pożyczki pod zastaw danych przedmiotów. Lombardy udzielają więc finansowania osobom prywatnym, przyjmują cenne rzeczy dostarczone przez klienta, które stanowią zabezpieczenie.

Co można zastawić w lombardzie?

Pożyczki i kupno przedmiotów w lombardzie
Pożyczki i kupno przedmiotów w lombardzie

W takim miejscu jak lombard w Warszawie możemy zastawić dane przedmioty, aż do czasu oczekiwanej spłaty pożyczki. Wszystko, co będziemy chcieli dać w zastaw, musi mieć wystarczającą wartość materialną. W lombardzie możemy zastawić między innymi biżuterię (zegarek, pierścionek, naszyjnik, broszkę), kolekcję monet albo obraz. Klienci zastawiają w takim miejscu również sprzęt AGD, elektronikę (telefony, tablety, telewizory, komputery). Możemy więc udać się do lombardu nawet z naszą lodówką czy pralką. Lombard przyjmuje też sprzęty sportowe takie jak narty, rower, rower stacjonarny. Klienci mogą również zastawić akcesoria hobbystyczne, czyli sprzęt wędkarski, elektronarzędzia czy maszyny do szycia. Czasem przyjmowane są obligacje czy papiery wartościowe. Niewielka ilość lombardów w Warszawie przyjmuje też samochody, motocykle czy nieruchomości. To czy dany przedmiot zostanie przyjęty przez pracownika lombardu w Warszawie, zależy od paru czynników. Zastawione przedmioty nie powinny być zniszczone. Jeśli na przykład ekran telefonu czy tablet posiada wiele rys, czy jest pęknięty, właściciel lombardu może odmówić przyjęcia go. Przedmioty wielkogabarytowe mogą być również niemożliwe do przyjęcia przez lombard, zwłaszcza jeśli nie dysponuje on wystarczającą ilością wolnego miejsca, potrzebnego do przechowania przedmiotu. Lombardy nie biorą zazwyczaj w zastaw ubrań i innych rzeczy osobistych. Nie przyjmują także nowoczesnych mebli, a także niektórych sprzętów komputerowych. Pracownik lombardu nie jest czasem w stanie sprawdzić, czy dana karta graficzna, czy procesor jest w pełni sprawny.

Jakie są warunki pożyczki lombardowej?

Tak samo, jak w przypadku każdej innej pożyczki, klient musi spełnić pewne warunki, aby mógł otrzymać pieniądze. Pożyczkodawca, czyli lombard musi określić swoje warunki (prowizję, termin spłaty). Lombard w Warszawie przygotowuje umowę pożyczki, klient musi posiadać dowód osobisty czy inny dokument tożsamości, aby mógł zawrzeć umowę z lombardem. Pożyczki, jakie otrzymamy w takim miejscu, są krótkoterminowe. Przeważnie umowa zawierana jest do 31 dni kalendarzowych, czasem wydłuża się okres spłaty zobowiązania. Od każdej udzielonej pożyczki lombard pobiera swoją prowizję. Jej wysokość zależy od wysokości wziętej pożyczki i terminu spłaty. Dłuższy termin spłaty wiąże się z wyższą prowizją. Niezależnie od wartości danego przedmiotu, lombard ustanawia minimalną prowizję.

Okres spłaty pożyczki

Przeważnie pożyczki udzielane są na okres od tygodnia do miesiąca. Lombard to miejsce, gdzie uzyskamy szybką pomoc finansową na nieoczekiwane wydatki. Warto udać się tam zwłaszcza w nagłej sytuacji, gdzie nie mamy zbytnio innych możliwości na uzyskanie szybkiej gotówki. Przed udaniem się do lombardu w Warszawie, warto zapoznać się z opiniami innych klientów, zwłaszcza jeśli chcemy uzyskać pożyczkę na korzystnych dla nas warunkach finansowych.

Co się stanie, jeśli nie oddamy pożyczki lombardowej?

Jeśli nie będziemy w stanie spłacić zobowiązania wobec lombardu, wówczas zastawione przez nas przedmioty staną się własnością lombardu. Zostaną one wtedy wystawione na sprzedać, nasze przedmioty mogą więc przepaść. Właśnie dlatego warto pamiętać o terminowych spłatach i w razie potrzeby przedłużyć termin spłaty, zwłaszcza jeśli zastawiony przez nas przedmiot ma dla nas dużą wartość sentymentalną czy jest bardzo cenny.

Z jakiego względu warto kupować w takim miejscu jak lombard?

Przeważnie w lombardzie znajdziemy przedmioty z rynku wtórnego, więc rzeczy używane. Czasem zdarzają się także nowe przedmioty zastawione w lombardzie. Lombard w Warszawie oferuje bogaty asortyment wielu ciekawych i oryginalnych przedmiotów w niższych cenach. Lombardy cieszą się aktualnie bardzo wysokim zainteresowaniem, ich zaletą jest to, iż można w nich negocjować i znaleźć przedmiot w niższej cenie, aniżeli w sieciowych sklepach. Lombard w Warszawie to miejsce dla osób szukających przedmiotów w niższych cenach, a także dla tych, którzy chcą uzyskać szybkie pieniądze za zastawione rzeczy. W lombardzie otrzymamy szybką gotówkę na nieoczekiwane wydatki, jednakże musimy liczyć się z konsekwencjami, jakie poniesiemy przy braku spłaty zobowiązania. Klienci lombardów w Warszawie cenią sobie bardzo te miejsca, za duży wybór i przeróżny asortyment.