Co sprzedawać na wyspie handlowej? Garść pomysłów na własny biznes

Co sprzedawać na wyspie handlowej? Garść pomysłów na własny biznes: galeria handlowa to miejsce, w którym codziennie przewija się tysiące ludzi. Posiadanie swojego stoiska w takim miejscu może stanowić wysoko dochodowy biznes i wielu przedsiębiorców bierze pod uwagę takie rozwiązania. Koszty wynajmu lokalu są jednak dosyć wysokie i nie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Mniej kosztowną alternatywą może być otworzenie wyspy handlowej.

Stoiska i wyspy handlowe https://kreo-market.pl/ to niewielkie stoiska, które znajduje się w pasażu galerii handlowej. Tak lokalizacja bardzo sprzyja licznym odwiedzinom, a także charakteryzuje się doskonałą widocznością. Jeżeli myślisz, że otworzenie wyspy handlowej to dobry pomysł na biznes dla ciebie, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. Przedstawimy w nim pięć pomysłów na to, co sprzedawać na tego typu stoisku w centrum handlowym.

Pomysły na wykorzystanie wyspy handlowej

Drobne usługi

Co sprzedawać na wyspie handlowej?
Wyspy handlowe https://kreo-market.pl/oferta/wyspy/wyspy-handlowe/

Powierzchnia dostępna na potrzeby wyspy handlowej, choć niewielka, zdecydowanie wystarczy na otworzenie stoiska z drobnymi usługami. Może to być na przykład stoisko z poradami prawnymi, dorabianie kluczy, drobne usługi szewskie lub jubilerskie czy manicure. Przede wszystkim musi to być usługa, która nie wymaga wielkiego zaplecza, ani dużo miejsca do przechowywania produktów. Ważne też żeby dana usługa nie zabierała za wiele czasu i żeby można było się na nią zdecydować podczas rodzinnego wypadu na zakupy. Nie zawsze wszyscy są równie zainteresowani odwiedzaniem sklepów odzieżowych. Mogą więc wykorzystać czas wspólnych zakupów na zadbanie o sprawy, które w innym wypadku wymagałyby specjalnego udania się do miasta. Pomyśl jakiej usługi brakuje w danym miejscu i co mogłoby przyciągnąć klientów.

Sklep z kawą i herbatą

Idealnym pomysłem na wyspę handlową może być też otworzenie małego sklepu z kawą czy herbatą na wagę. Powierzchnia takiego stoiska w zupełności wystarczy do przechowywania tam dużych puszek czy słoików, w których będą znajdować się różne rodzaje liściastej herbaty oraz aromatyczna kawa w ziarnach. Do tego mała waga oraz młynek, aby można było zmielić kawę na miejscu. Dodatkowo na takim stoisku można sprzedawać drobne akcesoria do kawy czy herbaty, takie jak ładne kubki, sitka do parzenia herbaty, specjalne dzbanki, młynki do kawy i kawiarki. Liściasta herbata i świeżo mielona kawa smakują dużo lepiej niż te ekspresowe, kupione w supermarkecie. Taki produkt jest też wyśmienitym pomysłem na prezent i z pewnością przyciągnie i zainspiruje wielu klientów.

Sklep z biżuterią

Na wyspie handlowej bardzo dobrze sprawdzi się też sprzedaż biżuterii. Do takiego stoiska można zastosować przezroczyste gabloty, które pozwolą bardzo dobrze wyeksponować towar. Biżuteria, z racji swoich niewielkich gabarytów, pozwoli na bardzo dobre zagospodarowanie przestrzeni. Na wyspie można sprzedawać klasyczną biżuterię ze złota lub srebra, ale można też postawić na mniej standardowe rozwiązania. Dobrze sprawdzającym się pomysłem jest stoisko z biżuterią hand made. Do pracy na takim stoisku można zatrudnić osobę, która zajmuje się ręcznym wyrobem biżuterii. Własnoręcznie wykonane, oryginalne, gotowe produkty, takie jak kolczyki czy naszyjniki, z pewnością przyciągną uwagę klientów galerii. Na takim stoisku można też zaoferować usługę wykonania kolczyków, bransoletek czy naszyjników według projektu klienta. Wystarczy zaopatrzyć taką wyspę handlową w odpowiednie półprodukty.

Kosmetyki

Kolejnym pomysłem na to, co można sprzedawać na wyspie handlowej, są wszelkiego rodzaju kosmetyki. Najłatwiej jest postawić na sprzedaż kosmetyków konkretnej marki. Wiąże się to z odpowiednim, najczęściej zestandaryzowanym wyglądem stoiska. Można też spróbować otworzyć stoisko zorientowane pod konkretny obszar, na przykład pielęgnację dłoni i paznokci lub pielęgnację włosów. Na takim stoisku można oferować nie tylko sprzedaż samych kosmetyków różnych marek. Dobrym pomysłem jest też sprzedaż przyrządów do pielęgnacji, na przykład lampy UV do paznokci, czy suszarki i lokówki do włosów. W związku z tym, że tego typu produkty również nie zabierają bardzo dużo miejsca, można rozszerzyć ofertę takiej wyspy o poradę specjalisty. Krótka rozmowa ze specjalistą na temat stanu cery, włosów czy paznokci może przyciągnąć wielu klientów.

Artykuły sezonowe

Naszą ostatnią propozycją na stoisko handlowe https://kreo-market.pl/produkty/stoiska-handlowe/ jest sprzedaż artykułów sezonowych. Takie stoisko wymaga większego zaangażowania, ponieważ asortyment będzie często ulegał zmianie. Artykuły sezonowe to wszelkiego rodzaju ozdoby, drobne upominki, kartki z życzeniami, torebki na prezent czy papiery do pakowania, które zmieniają się w zależności od okoliczności. W okresie świąt bożonarodzeniowych na takim stoisku panuje zazwyczaj największy ruch, ponieważ właśnie tam można znaleźć nie tylko ozdoby do domu czy bombki na choinkę, ale można też skorzystać z usługi pakowania prezentów i zakupić kartki świąteczne. W ciągu roku okazji też nie brakuje, ponieważ co jakiś czas obchodzone są kolejne święta. Przez cały rok nie maleje też zapotrzebowanie na drobne upominki czy kartki z życzeniami na przeróżne okazje.