Autolawety pomysł na transport auta zza granicy

Ilość aut na polskich ulicach z roku na rok wzrasta, w większości przypadków są  to auta używane. Rosnąca ilość ludzi to także rozwijający się transport osobowy. Obecnie niemal każda rodzina posiada, co najmniej jeden samochód bez względu na miejsce zamieszkania.  Przez tego typu trendy można zaobserwować w ostatnich latach to, że niezwykle popularne stało się sprowadzanie używanych aut zza granicy, ma na to wpływ o wiele niższa, jakość w porównaniu, do jakości zagranicznych aut.

Nie ma się także, co oszukiwać, co do tego, że większość Polaków nie stać porostu na nowe auto z salonu, które często posiada wartość, co najmniej trzech aut używanych. Dlatego też obok tej branży prężnie zaczął się rozwijać wynajem autolawet, który jest usługa dodatkowa w całym procesie, ponieważ najczęściej samochody pochodzące z zagranicy nie posiadają dokumentów uprawniających do poruszania się nimi po drogach lub są  po prostu nie sprawne i są one sprowadzane do kraju w celu naprawy i późniejszej sprzedaży lub wykorzystywania.

Jak wynająć autolawetę?

Wynajem autolawet, staje się niemal tak samo popularny jak wynajem aut, koszt takie najmu zależny jest najczęściej od czasu, na który chce się podpisać umowę wynajmu. Im jest on dłuższy tym lepsze warunki cenowe. Najczęściej ceny są ustalane indywidualnie z klientami. Ilość kilometrów do pokonania także nie pozostaje bez wpływu, im dalsza trasa tym wyższy koszt najmu. Warto zwrócić uwagę, że autolawetę można wynająć z lub bez kierowcy, wynajem lawety bez kierowcy może zamknąć się w kosztach 200 złotych za 4 godziny. Jednak jest to cena bardzo orientacyjna, ponieważ ma na nią wpływ naprawdę wiele czynników, między innymi lokalizacja, trasa, i tym podobne. Kolejnym czynnikiem, jaki należy rozważać przy cenie jest to, że bardziej pojemne autolawet, czyli takie, które mogą przewieźć najzwyczajniej w świecie większy tonaż będą na pewno droższe od tych, które dedykowane są  pojedynczym pojazdom. Bez wpływu nie pozostaje także, jakość autolawet, te z automatycznymi wciągarkami na wyposażeniu, a także specjalistycznymi pasami zabezpieczającymi, mogą się okazać na pewno droższe od tradycyjnych autolawet dedykowanych pod wynajem.

Polecamy uwadze:

Po zdecydowaniu się na odpowiednia firmę oraz rodzaj lawety, należy przejść do samych procedur. W niemal każdej firmie zajmującej się wynajmem autolawet, obowiązkowe jest opłacenie kaucji za najem, która jest ustalana według kryteriów danego przedsiębiorstwa. Kolejna kwestia jest fakt, kto ma kierować tym pojazdem. Autolawet, które przeznaczone są do przewozu jednego pojazdu, z powodzeniem może kierować osoba posiadająca jedynie prawo jazdy kategorii B, jednak te większe wymagają już dodatkowych kwalifikacji B+E, zwłaszcza, jeśli dopuszczalna masa pojazdu w całości przekracza 3, 5 tony. Autolawet transportują ładunki powyżej 7 ton wymagają już prawo jazdy kategorii C.  Kolejny koszt, który dochodzi do całkowitego kosztu wynajmu autolawet, to ubezpieczenie pojazdu na czas wypożyczenia, chroni ono nie tylko wypożyczalnie, ale także wypożyczającego, ponieważ jeśli dojdzie do jakiegokolwiek zdarzenia drogowego w trakcie wypożyczenia, szkody zostaną opłacone właśnie z tej polisy, także drobne uszkodzenia czy rysy mogą wchodzić w skład takiej polisy, dlatego warto dokładnie ją przeanalizować przed podpisaniem Wiek także nie pozostaje tutaj bez znaczenia, w większości wypożyczalni z autolawetami, pojazdy są wypożyczane tylko i wyłącznie osobom powyżej 25 roku życia, posiadającym prawo jazdy powyżej 3 lat. Wiąże się to z tym, że kierowcy w tym wieku i po takim okresie posiadania prawo jazdy, są już najczęściej doświadczeni na drodze i poradzą sobie z kierowaniem tego typu pojazdem. Oczywiście można wynająć autolawet wraz kierowca, jednak wtedy należy liczyć się ze wzrostem kosztów, o wynagrodzenie dla kierowcy, oraz w razie potrzeby jego zakwaterowanie.

Dobrym rozwiązaniem przy wynajmie autolawet w celu sprowadzenia auta z zagranicy jest dogadanie się z jeszcze jedna osoba i rozłożenie kosztów na pół, można wtedy pozwolić sobie na lepszy standard wypożyczonego pojazdy, który zapewni przede wszystkim szybszy transport, oraz w pełni bezpieczeństwo w trakcie przewozu. Kolejny pomysł, to przy sprowadzaniu auta z Niemiec dojazd do miasta znajdującego się w pobliżu granicy i wynajęcie tam autolawet, zapłacimy wtedy o ¼ mniejsza cenę, ponieważ, wyeliminujemy koszt przewozu od miejsca zamieszkania do samego miejsca odbioru samochodu.

Rynek wypożyczalni autolawet jest bardzo szeroki jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto najpierw zrobić dokładne rozpoznanie, które umożliwia ocenienie, jakości oferowanych usług przez zakład i daje możliwość zaoszczędzenia. Nie zawsze małe firmy posiadają atrakcyjne ceny, jak także nie zawsze wielkie wypożyczalnie posiadają najnowocześniejszy tabor. Do takiego działania, dlatego warto odpowiednio się wcześniej przygotować i poświęcić czas na przeanalizowanie wszelkich możliwych dostępnych opcji na rynku.