Atrakcje dla gejów na Sardynii

Dlaczego Sardynia jest uznawana przez wielu gejów za jeden z najatrakcyjniejszych kurortów na świecie? Postanowimy dziś nieco bliżej przyjrzeć się temu zjawisku od strony gejowskiego konsumenta. Wiadomo nie od dziś, że geje oraz lesbijki lubią rozrywkę na wysokim poziomie i odkrywanie miejsc dotąd nieznanych. Społeczność LGBT jest bardzo otwarta na integrowanie się na różnych poziomach, w różnych krajach, w odmiennych kulturach, być może dlatego, że często na co dzień jej przedstawiciele często spotykają się z powszechnym odrzuceniem i wykluczeniem?

Wybierając się na wakacje na Sardynii można mieć pewność, że skrajne ataki homofobii po prostu nas nie spotkają. Zastanawiające jest to, że Włochy jako kraj niemalże tak katolicki, co Polska, w kwestii LGBT już wiele lat temu stał się znacznie bardziej liberalny, niż my. Sardynia w czasie wakacji, jak i również poza nimi staje się kurortem mieniącym się wszystkimi barwami tęczy. Każdy gej choć raz powinien przyjechać tu w celach wypoczynkowych.

Karnawał na Sardynii trwa przez cały rok!

Atrakcje dla gejów na Sardynii
Atrakcje dla gejów na Sardynii

Tutaj właściwie nie ma podziału na pory roku, bo niemal przez cały czas świeci słońce. Wybierając się na imprezę gejowską urządzoną na plaży, można czuć się zupełnie swobodnie. Wokół bawią się ludzie, chłopak może przytulić się do chłopaka, dziewczyna do dziewczyny i nikt nie robi o to żadnej afery. Imprezy plażowe mogą mieć za każdym razem inną tematykę. Udając się na wakacje na Sardynii, możemy mieć pewność, że za każdym razem, gdy udamy się na plażę, spotkamy innych ludzi i bawić się będziemy przy odmiennej muzyce. Jednego wieczoru możemy więc przygotować się na całonocną zabawę przy dźwiękach muzyki klubowej, innego wieczora będzie nam towarzyszył taneczny jazz, a jeszcze kiedy indziej – muzyka świata, czyli folklor z najdalszych miejsc na naszej planecie. Kluby gejowskie na Sardynii urządzone są na wiele wyższym poziomie, niż nasze polskie, Właściwie nie ma porównania. W jednym klubie gejowskim na Sardynii może być nawet pięć parkietów do wyboru. I wszystko zaaranżowane w absolutnie bezpiecznej i pozbawionej ciasnoty przestrzeni.

Polecamy gorąco:

Sardynia kocha gejów!

Na Sardynii każdy może czuć się naprawdę sobą. Imprezy gejowskie nie są organizowane wyłącznie z myślą o społeczności LGBT. Słoneczne wakacje na Sardynii łączą wszystkich, bez względu na orientację seksualną, wyznanie czy kolor skóry. Większość lokali LGBT zdecydowanie jest „hetero friendly”, co oznacza, że każdy może tam wejść i dobrze się bawić. Święto społeczności LGBT, mające w naszym kraju odpowiednik Parady Równości, jest okazją do organizowania na wyspie licznych imprez i przedsięwzięć artystycznych na rzecz tolerancji oraz równych praw. Odbywa się tego tak wiele, ze często brakuje wręcz czasu, aby wszystko zwiedzić, sprawdzić, zapoznać się i ocenić. Oglądając akcje aktywistów LGBT we Włoszech czy gdziekolwiek indziej, ma się nieodparte wrażenie, że w Polsce na rzecz tolerancji i równości jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia, a tak właściwie nasze typowo polskie imprezy LGBT w porównaniu z tymi na Sardynii wyglądają jak ubogie spędy osiedlowe. Pozostaje mieć nadzieję na to, że kiedyś im dorównamy.

Plaże gejowskie na Sardynii

Oczywiście istnieją i nie jest to żadnym tematem tabu. Na gejowskiej plaży, położonej w malowniczych plenerach Sardynii, odpoczywają i młodzi chłopcy, i starsi mężczyźni. W każdej chwili można nawiązać przyjazną pogawędkę, poznać nowych przyjaciół. Na plażach nudystów poczuć można komfortowo w każdym znaczeniu, nie ma obawy, że pojawi się nad nami Policjant z prośbą, abyśmy założyli stroje kąpielowe czy męskie kąpielówki. Noce na Sardynii są bardzo upojne. Liczne lokale towarzyskie sprzyjają nawiązywaniu znajomości długo lub krótkotrwałych. Spotkać tu można gejów z całego świata, o różnym spojrzeniu na życie, narodowości, poglądach. Wczasy na Sardynii https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/ są dla społeczności LGBT prawdziwym, długo trwającym karnawałem. Nie trzeba w ogóle przejmować się sprawami seksu. Na każdej większej ulicy dostępne są automaty z prezerwatywami. Władze wyspy dawno już zdecydowały, że dla większego bezpieczeństwa tego rodzaju rozwiązanie jest wręcz niezbędne. Na wakacje na Sardynii przyjeżdżają turyści z różnych stron świata, niekoniecznie żyjący w stałych, monogamicznych związkach oraz całe rzesze singli.

Koniecznie zobacz, jak wygląda prawdziwa tolerancja w praktyce

Rzesze roześmianych ludzi, objętych w przyjaznych uściskach. Chłopcy i dziewczyny. Różne grupy wiekowe. Lokale rozrywkowe czynne całą dobę. Plaże, gdzie na każdym kroku widzimy radość. W Polsce, na rodzimym wybrzeżu takie widoki nie do wyobrażenia. Jeszcze wiele lat musi upłynąć, abyśmy my zaznali tego typu zjawiska. Czy się doczekamy, trudno powiedzieć. Polski gej, którego raz zafascynowały wakacje na Sardynii lub w innym odległym miejscu na mapie świata, będzie miał już obraz porównawczy. Co ambitniejsi będą robili wszystko w kierunku działań umożliwiających przeprowadzkę do krajów zachodniej kultury, gdzie pod kątem orientacji seksualnej żyje się zdecydowanie bezpieczniej, niż nad Wisłą.