Gdzie kupimy tanie meble kuchenne?

Urządzenie kuchni niejednej osobie spędza sen z powiek. Musimy bowiem pamiętać o zakupie podstawowych sprzętów AGD, takich jak lodówka, zmywarka czy kuchenka. Tymczasem bardzo ważne są również meble kuchenne, które do najtańszych nie należą. Na szczęście możemy kupić je także w niższych cenach. Gdzie powinniśmy szukać tanich mebli? Odpowiadamy.

Wyprzedaże sezonowe

Zwykle dwa razy do  roku duże sklepy meblarskie organizują wyprzedaże sezonowe. Możemy wtedy zakupić meble taniej o nawet 70%. Wyprzedaże zazwyczaj mają miejsce zimą, po świętach Bożego Narodzenia oraz latem. Ostatnimi czasy wyprzedaż podzielona jest na etapy. Najpierw rabaty sięgają około 20-stu procent. Wyprzedają natomiast meble z poprzednich kolekcji, które nie znalazły wcześniej właściciela. W kolejnych tygodniach sklepy meblarskie przeceniają już większość mebli o ponad połowę. Oczywiście w międzyczasie wchodzą już nowe kolekcje, które promocjom nie podlegają. Niemniej jednak i tak oferta wyprzedaży jest bardzo szeroka, dlatego z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Musimy jednak być czujni – najciekawsze meble szybko się wyprzedają. Powinniśmy również bacznie obserwować strony internetowe sklepów meblarskich. Czasami meble podlegają w internecie wyższym przecenom, niż w sklepach stacjonarnych. Niestety, wyprzedaże sezonowe obejmują jedynie kilka tygodni w roku. W pozostałych zaś musimy szukać innych miejsc, w których kupimy tanie meble kuchenne. Wszyscy zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że nie sposób kupić je “na zapas”. Większość miałaby spory problem z przechowywaniem owego zakupu.

Outlet meblowy

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się sklepy typu outlet. Możemy w nich kupić meble pochodzące z końcówek kolekcji, których nie opłaca się już trzymać w sklepach tradycyjnych. Meble te są zwykle o co najmniej połowę tańsze, niż w pierwotnej wersji. Dzięki temu możemy wyposażyć całkiem tanio swoją kuchnię. Czasami stacjonarne sklepy meblowe nie prowadzą osobnego punktu handlowego typu outlet. Niemniej jednak posiadają one specjalnie wydzielony dział, na którym możemy zakupić meble z końcówek kolekcji. Minusem tego typu sklepów jest fakt, iż często znajdują się tam meble sprzed dobrych kilku sezonów. Mogą być one zwyczajnie niemodne lub nie wpisywać się w obowiązujące trendy aranżacyjne. Co więcej, w sklepach typu outlet musimy bardzo uważać. Trafiają tam często meble uszkodzone, jednak w takim stopniu, że nadal możemy je normalnie użytkować. Pomimo tego dla wielu osób odbarwienie może stanowić problem estetyczny. Natomiast niedomykająca się szafka również może nie spełniać naszych oczekiwań. Warto więc odwiedzać sklepy outlet, jednak niekoniecznie nastawiać się, że dokonamy w nich zakupu. Ich ogromnym plusem jest fakt, iż właściciele dosyć często wymieniają towar. Możemy również poszukać internetowych sklepów typu outlet. Zwróćmy jednak uwagę, aby w opisie produktu znajdowała się informacja, czy dany mebel nie jest w jakiś sposób uszkodzony.

Meble używane

Doskonałym sposobem na zakup dobrej jakości mebli w niskiej cenie jest zdecydowanie się na modele używane. Oczywiście, jakość wielu z nich pozostawia bardzo wiele do życzenia. Niemniej jednak możemy wśród nich znaleźć prawdziwe perełki. Niektórzy bowiem sprzedają meble, które w rzeczywistości były użytkowane przez bardzo krótki okres czasu. Inni zaś praktycznie w ogóle nie korzystali z kuchni, przez co nie eksploatowali mebli. Popularne dziś diety pudełkowe i cateringi pozwalają bowiem poświęcić czas czemuś innemu, niż gotowaniu. Na tym zaś możemy skorzystać my, jeśli chcemy kupić tanie meble kuchenne. Dlaczego warto rozważyć zakup używanej kuchni? Przede wszystkim dlatego, że na niektóre modele nie możemy pozwolić sobie nawet wtedy, gdy zostaną one objęte promocjami. Są to modele z wyższej półki, a często nawet robione na zamówienie. Ich właściciele często sprzedają je w stosunkowo niskich cenach, aby jak najszybciej znaleźć kupca. Tutaj powodem jest ponownie brak możliwości przechowywania gdziekolwiek mebli kuchennych przez zbyt długi czas. Gdzie szukać ofert mebli używanych? Przede wszystkim na portalach ogłoszeniowych, w internecie. Jest to kopalnia różnorodnych ofert w przeróżnych przedziałach cenowych. Możemy celować w podstawowe, bardzo tanie meble. Możemy także wybrać te nieco droższe, z tak zwanej wyższej półki. Nigdy nie zapomnijmy zobaczyć mebli przed zakupem. To, co pięknie wygląda na zdjęciu, niekoniecznie okazuje się takim być w rzeczywistości. Weźmy pod uwagę, aby dokładnie zmierzyć naszą kuchnię przed dokonaniem zakupu mebli. O ile w profesjonalnych sklepach meblowych obsługa pomoże nam dobrać właściwe modele mebli, o tyle przy zakupie mebli używanych jesteśmy zdani sami na siebie.

Urządzając kuchnię, wcale nie musimy wybierać najdroższych mebli. Ceny tych nieobjętych promocją często potrafią zwalić nas z nóg. Na szczęście mamy również możliwość dokonania zakupu po nieco niższych, a czasami nawet bardzo niskich cenach. Skorzystajmy z wyżej wymienionych miejsc, jeśli chcemy zaoszczędzić.