QLED 55 Q80T

Wybierając telewizor najczęściej zwraca się uwagę na jego rozmiar, wygląd zewnętrzny oraz to, jakiej jakości obraz jest on w stanie wyświetlić. My staramy się uświadomić naszych klientów, że warto patrzeć na znacznie więcej, a telewizor traktować nie jako zwykły środek do oglądania telewizji, ale jako domowe centrum rozgrywki, w którego rolę współczesność powoli go wpycha. Świadomi tego klienci patrzą, bo i powinni, chociażby na stronę funkcjonalną telewizora i wszelkiego rodzaju opcje, choć dodatkowe, to niezwykle pomocne i sprawdzające się w codziennej jego eksploatacji. Zachęcamy przy tym do stawiania na sprzęt gotowy na przyjmowanie kolejnych nowinek technologicznych – zwłaszcza, że rynek tego typu urządzeń jest bardzo dynamiczny i stale serwuje nowe rozwiązania poprawiające komfort, jakość oglądania, ale też szeroko pojętą użyteczność telewizorów.

Telewizorem, którego polecamy właśnie mając w perspektywie jeszcze wyższe standardy w przyszłości jest Samsung QLED 55″ Q80T, który już teraz oferuje mnóstwo rzeczy wykraczających poza współczesne normy i przyzwyczajenia.

Samsung QLED 55″ Q80T – podstawowe informacje

Samsung QLED 55″ Q80T ( QE55Q80TATXXH https://vobis.pl/rtv/telewizory/samsung-qe55q80tatxxh ) jest przedstawicielem najnowszej (2020) linii produkcyjnej koreańskiego producenta, a jednocześnie modelem zamykającym w sobie stylowy wygląd i świetną specyfikację techniczną. Jego bazą wyjściową jest procesor Quantum 4K, który pracuje na świetną jakość obrazu, w tym modelu dodatkowo uwydatnioną Bezpośrednim Strefowym Podświetleniem 8x, dzięki któremu głębia kolorów ulega znacznemu zwiększeniu, a poziom czerni i bieli staje się jeszcze bardziej zauważalny, na korzyść ekranu. Samo wnętrze telewizora pozwala mu na udoskonalanie obrazu w czasie rzeczywistym i inteligentne podejście do treści również w niższej niż 4K rozdzielczości, zakładające precyzyjne skalowanie jej przy użyciu technologii redukcji szumów i odtwarzania traconych w całym tym procesie szczegółów.

Telewizor bazuje na technologii Quantum HDR 1500, która pozwala mu osiągać głębsze kontrasty, a w połączeniu z HDR10+ zapewnia jeszcze bardziej realistyczny obraz bliższy rzeczywistości. Kluczowa w tym telewizorze jest też technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem (OTS), pozwalająca odbiorcom poczuć się jak w kinie i jeszcze bardziej wczuć się w to, co rozgrywa się na ekranie.
To wszystko to jednak nie koniec. Telewizor proponuje bowiem wiele innych funkcjonalności, w tym:

  • Aktywny Wzmacniacz Głosu, który dostosowuje poziom głośności do otoczenia telewizora, pozwalając słyszeć wszystko również w głośnych warunkach, na przykład podczas odkurzania.
  • Współgranie z soundbarem, które pozwoli mu osiągnąć pełnię głębi i kierować dźwięk dokładnie tam, gdzie powinien on być skierowany.
  • “Dotknij i Wyświetl” – funkcję, która daje możliwość szybkiego, niemal płynnego przełączenia się ze smartfona na ekran telewizora, za pośrednictwem zaledwie jednego stuknięcia w ekran.
  • Multi View, które pozwala podzielić ekran na dwie części i na każdej z nich wyświetlić inny obraz, by nie stracić nic i nigdy nie musieć odwracać swojej uwagi od telewizora.
  • Remote Access, czyli coś, co pozwala przenieść obraz z komputera na ekran telewizora, a tym samym zwiększyć przestrzeń roboczą, jaką się dysponuje.

Samsung QLED 55″ Q80T – główne zalety

  • Wygoda użytkowania – telewizor można obsługiwać jednym pilotem, który umożliwia też obsługę innych urządzeń. Do telewizora można też podłączyć smartfon, a sam w sobie potrafi on być środkiem do obsługi innych rozwiązań rodem z inteligentnego domu – robota sprzątającego, oświetlenia czy lodówki.
  • Doskonała jakość obrazu – za sprawą zawartych w telewizorze rozwiązań i procesora Quantum 4K, telewizor jest w stanie wyświetlić najwyższej jakości obraz, adaptujący się do warunków, w których przyjdzie mu być wyświetlanym. Niezależnie od pory dnia i oświetlenia, będzie on pokazywany z jasnością idealną, zawsze wyraźną i doskonale odwzorowującą rzeczywistość.
  • Mnóstwo rzeczywiście przydatnych funkcji – telewizor Samsung QLED 55″ Q80T prezentuje bogactwo funkcji, każda z których znajduje swoje zastosowanie w codziennym życiu. Nie ma tu miejsca na “zapełniacze”, a zatem funkcje pełniące rolę ciekawostek, po które sięga się wyłącznie wtedy, gdy chce się zaimponować znajomym. To telewizor, który stawia za podstawę użyteczność i uniwersalność i imponuje na każdym kroku. Nie tylko podczas wizyty przyjaciół.
  • Idealny rozmiar – 55-calowy ekran powinien spełnić najśmielsze oczekiwania również tych najbardziej wymagających klientów. To ekran, który wyświetli wszystko w sposób wyraźny i odpowiedni dla naszego oka – zarówno w nieco mniejszych, jak i ogromnych powierzchniowo pomieszczeniach.
  • Elegancki design – telewizor został wykonany w sposób bezramkowy, co wpływa na komfort oglądania, pozwalając skupić się na wyświetlanych przez niego treściach. Smukły i nowoczesny wygląd uzupełnia tryb Ambient+, dzięki któremu czarne lustro ekranu odchodzi w niepamięć. W trybie spoczynku półprzezroczysty ekran dostosowuje się do tła, czasu, oświetlenia i aktualnego wystroju salonu, czyniąc z telewizora świetny element aranżacji wnętrza, współgrający z innymi jej elementami.