Masaż gorącymi kamieniami – jak wygląda?

Techniki masażu gorącymi kamieniami są znane na całym świecie i praktykowane od wieków. Ciepło kamieni wykazuje działanie relaksacyjne i regeneracyjne. Sprawdza się nie tylko w stanach dużego pobudzenia i napięcia nerwowego, ale także przy różnych urazach i bólach mięśniowych. Wspiera układ krążenia i pozytywnie oddziałuje na przepływ limfy w naszym ciele. 

Dzięki swojemu wielokierunkowemu oddziaływaniu na ciało i umysł człowieka coraz częściej możemy się natknąć na ten typ masażu w różnych salonach i ośrodkach SPA http://taotaospa.pl/promocje/. To niezwykłe połączenie różnorodnych technik relaksacyjnych i regeneracyjnych, przynosi nie tylko ukojenie, ale także przywraca nam energię i witalność.

Masaż gorącymi kamieniami - jak wygląda?Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Do wykonania masażu wykorzystuje się specjalne kamienie bazaltowe, które charakteryzują się zdolnością pochłaniania i oddawania ciepła w kontakcie z ciałem człowieka. Przed rozpoczęciem sesji masażu kamienie nagrzewane są w kąpieli wodnej. Na ciało nanosi się oliwę, która oprócz uczucia odprężania ułatwia również poślizg kamieni. Masaż http://taotaospa.pl/ wykonywany jest na gołym skórze. Masażysta przeprowadza zabieg na podstawie tzw. „mapy energetycznej ciała”. Tworzące mapę punkty przepływu energii zwane również czakrami, wywodzą się z wierzeń Dalekiego Wschodu i medycyny chińskiej. Wyróżniamy czakrę: korzenia, seksu, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka oraz czakrę korony. Na początku masażu kamienie układane są w taki sposób, aby odblokować poszczególne czakry. Umieszcza się je zarówno na plecach, jak również na przodzie ciała, a także na dłoniach. Kolejnym etapem jest masaż właściwy, do którego wykorzystywane są dwa większe kamienie. Zwykle pokryte są one oliwą lub olejkiem, co dodatkowo wzmacnia efekt relaksacyjny i terapeutyczny masażu. Masażysta wykonuje nimi szybkie ruchy wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty energetyczne w naszym ciele. W trakcie masażu gorącymi kamieniami wykorzystuje się klasyczne techniki masażu, ale znajdziemy w nim także elementy masażu limfatycznego, aromaterapię i termoterapię. Zwykle cały zabieg trwa około 90 minut, ale możemy się spotkać z dłuższymi sesjami.

Masaż Balijski Gorącymi Kamieniami

Masaż balijski nazywany także masażem indonezyjskim, jest jedną z odmian masażu gorącymi kamieniami. Jest wykonywany na całym ciele i łączy w sobie elementy chińskiej akupresury, terapię ajurwedyjską, refleksologię stóp i dłoni, a nawet techniki masażu tajskiego oraz masażu głowy. Wykonanie masażu przynosi przyjemne uczucie rozluźnienia i relaksu. Usprawnia przepływ krwi i limfy w całym ciele, redukuje napięcie mięśni, a także niweluje ból kręgosłupa i stawów.

Korzyści z wykonywania masażu gorącymi kamieniami

Wykonanie masażu gorącymi kamieniami oprócz ukojenia naszych nerwów przynosi nam również wiele korzyści zdrowotnych. Poprawia nasze samopoczucie i podnosi jakość snu, pomagając uporać się z problemami z zasypianiem. Pod wpływem masażu i ciepła, rozszerzeniu ulegają naczynia krwionośne w skórze. Dzięki temu po wykonaniu zabiegu staje się ona bardziej nawilżona i odżywiona. Poprawia się również jej dotlenienie i zwiększa jędrność. Masaż gorącymi kamieniami pomaga także pozbyć się tzw. „pomarańczowej skórki” czyli cellulitu. Jego regularne wykonywanie sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i promienna. Z tego powodu będzie on świetnym wyborem np. jeśli chcemy zorganizować upiększający wyjazd lub wieczór panieński w SPA http://taotaospa.pl/wieczor-panienski-warszawa/Masaż wspomaga detoksykację organizmu i łagodzi napięcie w mięśniach. Jest bardzo pomocny przy walce z bólem po kontuzjach oraz wspomaganiu regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym. Pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny i limfatyczny. Daje uczucie głębokiego odprężenia i relaksu, a także pozwala na uspokojenie oddechu.

Wskazania do wykonania masażu

Masaż gorącymi kamieniami idealnie sprawdzi się u osób zabieganych i żyjących w ciągłym stresie. Korzyści z jego przeprowadzenia mogą odczuć także klienci cierpiący na rwę kulszową, choroby reumatyczne, po urazach ortopedycznych i przy wzmożonym napięciu mięśniowym. Jest ciekawym uzupełnieniem procesu regeneracji po treningu u sportowców i osób, które mają do czynienia z dużym wysiłkiem fizycznym. Zalecany jest również w przypadku obniżonego nastroju, szczególnie w zimne, deszczowe dni. Może okazać się pomocny także przy nerwicach oraz w trakcie rekonwalescencji po długiej chorobie. Polecany jest również u osób borykających się z nadwagą lub otyłością ponieważ korzystnie wpływa na metabolizm i tym samym wspomaga redukcję masy ciała.

Przeciwwskazania do wykonania masażu

Z masażu powinny zrezygnować osoby cierpiące na choroby zakaźne lub ostre stany zapalne. Zabieg najlepiej odłożyć w czasie również w przypadku gdy występuje u nas gorączka. Masaż gorącymi kamieniami nie jest również wskazany w przypadku chorób nowotworowych, zwiększonej łamliwości kości i niewyrównanych wadach serca. Kolejnym przeciwwskazaniem jest zapalenie żył lub problemy z zakrzepami. Nie należy go wykonywać także w przypadku kobiet w ciąży. W sytuacji jakichkolwiek wątpliwości związanych z wykonaniem masażu, warto wcześniej zasięgnąć porady lekarza.