Bramy jako integralna część domu

Większość budowanych dziś nieruchomości tworzona jest w taki sposób, że dom łączy się bezpośrednio z garażem. Rozwiązanie takie jest o tyle dobre, że w okresie chociażby zimowym, nie musimy nawet wychodzić na zewnątrz, bowiem wsiadamy do auta wychodząc z domu do garażu i wyjeżdżamy od razu samochodem na zewnątrz. Tak ważne jest więc to, aby wybierając bramy, stawiać na takie rozwiązania, które będą praktyczne, funkcjonalne, solidne, ale również i estetyczne, tak, aby z całym budynkiem tworzyły one zintegrowaną całość. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, dlatego też, jeśli zależy nam na tym, aby wybrać najlepsze z możliwych rozwiązanie, warto wcześniej zaznajomić się z tematem i na tej podstawie zainwestować w takie rozwiązanie, które dla nas właśnie okaże się być tym najlepszym. 

Otwieranie bram garażowych

Bramy garażowe z napędem

Jednym z kluczowych elementów, na jakie na pewno należy zwrócić uwagę jest to, jak dane bramy się otwierają. Stanowi to rzecz najważniejszą i na niej właśnie należy się skupić w sposób szczególny. Jeśli budujemy dom, już w trakcie należy pomyśleć o tym, jak ma się ona otwierać, bowiem dzięki temu dopasujemy otwór bezpośrednio pod konkretny typ danego modelu. Na rynku dostępnych jest pięć rozwiązań, które cieszą się większą lub mniejszą popularnością. Jak więc są takie bramy otwierane?

  • brama segmentowa górna

Wybierana jest ona najczęściej. Mamy bramę, która składa się z kilku segmentów łączących się ze sobą zawiasami i zwijającymi się na rolce po prowadnicy, która umieszczona jest na suficie i ścianach garażu. Taka brama może być wykonana z dowolnego materiału, w zależności od tego, na co chce postawić klient i ile jest w stanie on na taki zakup wydać. 

  • brama segmentowa boczna

Taka brama działa na podobnej zasadzie, tylko że segmenty zwijają się na jedną stronę ściany, a prowadnice umieszczone są na suficie i na podłodze. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w niskich i w szerokich garażach. Dużą zaletą jest to, że jeśli chcemy jedynie wejść do środka, wystarczy otworzyć jej kawałek, bez potrzeby rozwijania całości

  • brama uchylna

Kolejną ciekawą propozycją są bramy uchylne, które modne były dawniej i choć dziś częściej ludzie stawiają na te segmentowe, to jednak i takie cieszą się dużą popularnością, gdyż są one stosunkowo tanie. Mają one prostą budowę, skrzydło unosi się na prowadnicach, zachodzi na samochód, a następnie chowa się pod sufitem. Takie bramy nie są niestety bardzo szczelne, co sprawia, że ucieka z wewnątrz ciepło. 

  • brama rolowana

Taka brama wykonana jest ze specjalnych lameli, które mogą być wypełnione pianką poliuretanową. Lamy te nawijają się na  wał, który umieszczony jest w kasecie nad otworem wjazdowym do garażu. Są one wygodne w obsłudze, szczelne, a do tego niebywale estetyczne.

  • brama rozwierana

I ostatnią z opcji do wyboru są bramy rozwierane, które składają się z jednego lub z dwóch skrzydeł i otwiera się on na zewnątrz. Tutaj konieczne jest płaskie podłoże, a zimą konieczność odświeżania. 

Wybór bramy a cena

Jedną z zasadniczych kwestii, jeśli chodzi o wybór bramy jest to, jaka jest jej cena. Wiadomo, iż każdy zamawiający na to zwraca uwagę w pierwszej kolejności, a dopiero potem z wachlarza dostępnych dla nas produktów możemy wybrać coś konkretnego właśnie dla nas. Najtańsze bramy możemy kupić raptem za 1000 zł, najdroższe za kilkanaście tysięcy złotych. Budżet ma więc tutaj ogromną rolę. Czy warto  stawiać w te najlepsze rozwiązania? Z pewnością tak, aczkolwiek niekoniecznie musimy od razu wydawać na nie fortunę. Na rynku znajduje się wiele firm, które świadczą swoje produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Wystarczy się rozejrzeć, sprawdzić i postawić na to, co okaże się być dla nas po prostu najlepsze. Jedno jest pewne, nie podejmujmy decyzji od razu, stawiając na pierwsze lepsze rozwiązanie. Najpierw trzeba zdobyć wiedzę, potem mieć kilka propozycji i dopiero potem zainwestować w rozwiązanie, które sprawdzi się na długie lata.

Poznaj lepiej:

Jeśli kupujemy bramę, musimy wziąć pod uwagę najmniejsze nawet elementy i detale. Oprócz kwestii tego, jak ona będzie otwierana, koniecznym jest sprawdzenie jej termoizolacyjności, rodzaju zabezpieczeń antywłamaniowych, jak również i samej estetyki, która odgrywa bardzo ważną rolę. Bramy muszą spełniać wszystkie nasze oczekiwania, bowiem tylko wtedy będziemy pewni, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Pamiętajmy o tym, że zakup bramy to nie kupno szafki na kilka lat. Tutaj chcemy zainwestować w najlepsze z możliwych rozwiązanie, które nawet po długim czasie użytkowania, wciąż będzie wyglądać doskonale i tak też będzie działać. Stawiając na profesjonalna firmę, która świadczy najwyższą jakość produktów i usług, na pewno będziemy w 100% zadowoleni i usatysfakcjonowani danym wyborem. I na końcu, kiedy już wybierzemy konkretne rozwiązanie, warto wybrać profesjonalną firmę, która dokona montażu bramy, bowiem wykonanie tego zadania samemu, może nie być dobrym pomysłem.