Wśród postępów wprowadzanych w świecie najnowocześniejszych technologii, zaobserwować można zmiany, które dotykają nasze telefony komórkowe.…
Wiązary dachowe zastosowanie w budowie magazynów – inwestując w budowę magazynu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko opcje ekonomiczne, ale również trwałe. Takim rozwiązaniem są wiązary dachowe będące podporą zadaszenia, która chroni budynek dom deszczem i śniegiem. To rodzaj szkieletu dachu. Producent przyjmując zamówienie na taką konstrukcję najpierw wykonuje projekt pod kątem konkretnego magazynu. Ponadto uwzględnia potrzeby Inwestora. Dlaczego warto wybrać drewniane wiązary dachowe? Ponieważ to materiał ekologiczny, odporny, łatwiejszy niż stal do wyprodukowania oraz zamontowania na dachu.
Jakie wiązary dachowe mają zastosowanie w budowie magazynów?
Do budowy obiektów przemysłowych często wykorzystywane są konstrukcje żelbetonowe lub stalowe. Ale czy to jedyne rozwiązanie? Nie, ponieważ prefabrykowane wiązary dachowe z drewna okazały się doskonałym rozwiązaniem konstrukcyjnym wymagającym mniejszych nakładów finansowych.
Lata doświadczenia firmy produkującej drewniane wiązary dachowe pokazały, że z ich wykorzystaniem można wykonać różne projekty i jest to niezależne od wielkości budynku a także wymogów zawartych w projekcie. Technologia konstrukcyjna drewnianych wiązarów dachowych http://www.wiazary-kratowe.pl/technologia/ z użyciem płytki kolczastej sprawia, że rozpiętość może osiągnąć nawet 30 m. To nie wszystko, nie ma potrzeby stosowania podpór pośrednich. Jest to naprawdę świetny pomysł w przypadku budynków magazynowych.
Tego typu wiązary dachowe są optymalnym rozwiązaniem przy budowaniu magazynu, ponieważ nie ma znaczenia jego powierzchnia, mogą być użyte do wykonania konstrukcji o dużej szerokości. Do produkcji wiązarów drewnianych wykorzystywana jest zautomatyzowana linia sterowana komputerowo. Do wzmacniania połączeń między deskami wykorzystywane są płytki kolczaste z blachy. Dzięki temu możliwa jest produkcja wiązarów dachowych o dowolnej rozpiętości, możliwe jest także zmniejszenie przekroju wiązarów i ograniczenie kosztów postawienia magazynu.
Projekt wiązarów dachowych dla magazynu
Jak wygląda projektowanie wiązarów dachowych dla magazynu? Korzystając z usług firmy produkującej wiązary dachowe, nie trzeba przy zamawianiu przedstawiać projektu, ponieważ tym zadaniem zajmą się specjaliści. Aby projekt był perfekcyjny niezbędny jest odpowiedni program komputerowy i szczegółowe wyliczenia, dlatego ilość wykorzystanych materiałów budowlanych jest adekwatna do wymagań konstrukcyjnych.
Profesjonalny projekt na wiązary dachowe do magazynu będzie gwarantował wytrzymałą konstrukcję szkieletową, posiadającą odpowiednie parametry oraz prawidłowe zmierzenie metalowych płytek. Producent najczęściej korzysta z technologii cyfrowej. Do cięcia materiału wykorzystywana jest technologia laserowa. Nowoczesne podejście do budowania konstrukcji drewnianych eliminuje ewentualne błędy i nie ma dodatkowych kosztów na poprawianie niedociągnięć.
Dlaczego drewno do produkcji wiązarów dachowych do magazynu jest suszone komorowo?
Wiązary drewniane do budowy dachu magazynu muszą być wytrzymałe, dlatego projektując taką konstrukcję bardzo często wybierane jest drewno iglaste suszone komorowo. Drewno nie pęka, nie tworzy się zgnilizna jak w przypadku zawilgoconej tarcicy, z której na placu budowy wytwarzane są wiązary dachowe.
Aby magazyn służył przez długie lata i skutecznie zabezpieczał towar przed wpływami zewnętrznymi konieczne jest zastosowanie do produkcji wiązarów dachowych z drewna konstrukcyjnego C24 struganego czterostronnie. Takie materiał spełnia normy europejskie, jest wolny od zanieczyszczeń drobnoustrojami. Ważny jest poziom wilgotności drewna, który po wysuszeniu waha się od 15 do 18%. Kształt konstrukcji pozostaje niezmieniony przez cały czas jej użytkowania.
Szybka budowa magazynu dzięki wiązarom dachowym
Aby osiągnąć krótki czas budowy magazynu, trzeba zdecydować się na wiązary dachowe prefabrykowane. To ważne zarówno dla inwestorów jak i przedsiębiorców. Sprawnie ukończona budowa dachu przyczyni się do szybkiego składowania towarów oraz zarabiania pieniędzy. Jak wiązary dachowe dostarczane są na plac budowy? Tym zajmuje się producent wykorzystujący do tego celu dźwig, montaż również wymaga zastosowania takiego sprzętu.
Do wykonania montażu wiązarów dachowych w magazynie przydadzą się kątowniki oraz okucia ciesielskie. Jeżeli inwestor chce zastosować materiały izolacyjne, może to swobodnie wykonać, podobnie w przypadku dowolnego materiału na pokrycie dachu. Jak widać prefabrykowane wiązary dachowe to nie tylko doskonała konstrukcja do budownictwa mieszkaniowego, ale również do magazynów różnego przeznaczenia.
Dlaczego wiązary dachowe prefabrykowane są polecaną opcją w przypadku magazynów?
Technologia konstrukcyjna prefabrykowanych wiązarów dachowych zapewnia sprawną i jakościową realizację różnych koncepcji architektonicznych i nie ma tu znaczenia kształt oraz wielkość budynku. Takie wiązary umożliwiają spełnienie nawet skomplikowanych projektów, posiadających duże wymagania obciążeniowe. Zastosowana technologia oraz doświadczenie projektantów, pracowników produkcji i monterów przyczyniają się do ograniczenia kosztów inwestycyjnych.
Andrzej Śmiatacz wiązary kratowe |
plac Grunwaldzki 19 |
50-378 Wrocław |
695464212 |
www.wiazary-kratowe.pl |