Studio tatuażu

Studio tatuażu i tatuażysta to nowy zawód XXI, dla ludzi urodzonych w dzisiejszych czasach nie stanowi to żadnego zdziwienia, natomiast dla osób starszych jest to nie do pomyślenia, że w ogóle jest taki zawód a co lepsze można się z niego utrzymać i zarabiać dobre pieniądze. Są różne zawody na tym świecie: lekarz, piekarz, prawnik, prokurator, sprzedawca a od niedawna właśnie… tatuażysta brzmi banalnie, ale wykonywanie tego zawodu wcale nie jest banalne potrzeba do tego wiele precyzji, umiejętności i samozaparcia, ale kluczową sprawą jest posiadanie wiedzy na temat ludzkiej anatomii.

Wydawać się może, że to proste co to za filozofia wstrzyknąć komuś pod skórę trochę barwniku i po robocie, no gdyby tak było każdy z nas mógłby mieć własne studio tatuażu i zarabiać na tym krocie. Jednak, wiadomo, że są profesjonaliści i amatorzy, oczywiście, że można odwalić swoją robotę byle jak i oszpecić komuś na całe życie ciało ,ale nie o to chodzi jeśli raz zrobimy komuś byle jak aby było to wiadomo, że już do nas nie wróci i będzie głosił złą opinie i o naszym studio tatuażu również roznosić się będzie zła fama.

Warszawa tatuaże
Warszawa tatuaże luckyseven.pl

Wykonując komuś tatuaż https://www.luckyseven.pl/ bierzemy na siebie praktycznie taką samą odpowiedzialność jak lekarz ,w końcu wpuszczamy jakiś preparat pod skórę a wiadomo, że nawet jeśli  jesteśmy doświadczonymi tatuażystami i wkładamy w naszą pracę całe serce i się do nie bardzo przykładamy, to może dojść do zakażenia i niestety klient ma prawo mieć do nas o to pretensję i żądać odszkodowania. Jest to zawód bardzo rozwijający i niezwykle ciekawy ze względu na to, że każdego dnia mamy do czynienia z innymi ludźmi, którzy mają różne oczekiwania co do wyglądu swoich tatuaży, oczywiście ciąży na nas duża odpowiedzialność za życie i zdrowie klienta, ale ta praca również sprawia dużo frajdy i radości.

W obecnych czasach gdy jest ogromna konkurencja na rynku trzeba być niezwykle kreatywnym i wykazywać się pomysłowością ponieważ konkurencja czyha na każdym rogu. Koniecznością wpisaną w zawód tatuażysty jest ciągłe pogłębianie swoich kwalifikacji nie wystarczy raz iść na praktyki czy też kursy do studio tatuaży i od tego momentu osiąść na laurach i tylko pracować ,co rusz pojawiają się nowe metody i techniki wykonywania tatuaży więc tatuażyści muszą się nieustannie szkolić i pogłębiać swoje doświadczenie. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie własnego studio tatuażu, watro przed jego otwarciem wybrać się na kilkumiesięczny staż czy praktykę do renomowanego studia gdzie nabędziemy doświadczenia.

Do wykonywania tego zawodu nie trzeba kończyć jakiś specjalistycznych kursów, często osoby pracujące w tej profesji są po architekturze obrazu lub studiach plastycznych, ale warto liczyć się z tym, że w obecnych czasach światem rządzi nie tylko doświadczenie, ale też czy posiadamy dokumenty poświadczające to jakie studia czy szkoły skończyliśmy, wydaje się to być bez sensu ponieważ możemy być naprawdę dobrzy w swojej profesji a nie mieć szkoły , no ale jednak wykształcenie jest na pierwszym miejscu bez względu na wszystko. Jeśli nie posiadamy żadnych umiejętności plastycznych ani manualnych a naszym marzeniem i celem jest zostanie tatuażystą i praca w studio tatuażu to najlepiej to przemyśleć bo talent plastyczny albo się ma albo się go nie ma i mimo szczerych chęci z naszej strony może to być trudne do zrealizowania lub w ogóle nie możliwe.

Zobacz jak wygląda praca w studio tatuażu

Dobry tatuażysta

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Dobry tatuażysta powinien posiadać wiedzę w jaki sposób przygotować się do wykonania tatuażu i następnie jak o niego dbać w fazie gojenia. Musi również mieć wiedzę co zrobić gdy do tatuażu wkradnie się zakażenie lub jeśli zacznie krwawić. Zarówno renomowane studio tatuażu jak i profesjonalny tatuażysta musi mieć wiedzę, o tym w jaki sposób dbać o zasady bezpieczeństwa i higienę pracy. Nie dopuszczalne jest to, aby wykonywać tatuaż jedną igłą kilku klientom, wiąże się to z zakażeniem rożnymi groźnymi chorobami a nawet może doprowadzić to do śmierci w wyniku zakażenia chorobą np.: HIV.

Higiena w takich miejscach jak studio tatuaży powinna być przestrzegana ponad wszystko jest to kluczowa zasada aby nikomu nic się nie stało, wiadomo, że jak w każdej profesji znajdą się osoby, które tej higieny przestrzegać nie będą i będą używać jednej igły dla kilku klientów, ale one nie mogą wtedy liczyć na dobrą opinie o sobie i swoim studio tatuażu. Wydaje się to być oczywiste, ale nie jest dla wszystkich, że tatuażysta musi wykazywać się ogromną cierpliwością ponieważ wykonywanie tatuażu może potrwać nawet do kliku godzin i możliwe, że będzie to rozłożone nawet na kilka dni.

Tatuażystami z reguły zostają osoby młode, które dopiero co skończyły szkołę, jest to dobre dlatego, że zazwyczaj nie posiadają one jeszcze rodziny i dzięki temu mogą poświęcić dużo czasu na swoją praktykę i edukację w tym temacie. Często ta praca tak pochłania, wręcz uzależnia oczywiście pozytywnie, że początkujący jak i zaawansowani tatuażyści potrafią w studio tatuażu spędzać wiele godzin dziennie, nawet zostając po godzinach swojej pracy  i przyglądać się pracy swoich bardziej doświadczonych kolegów i dzięki temu uczą się nowych technik.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl