Jak zrobić cosplayowe buty

Jak zrobić cosplayowe buty, czyli kilka podstawowych wskazówek. Cosplay to zabawne połączenie zabawy i sztuki. W zależności od stopnia zaawansowania możesz przechylić szalę na jedną stronę. Ale czym jest odgrywanie ról? W Polsce nie jest jeszcze tak popularny jak w niektórych krajach zachodnich. To tylko staromodna gra. Jakie są zasady, które nim kierują? Po pierwsze, musisz być jak najbardziej podobny do kopiowanej postaci. Co to znaczy być jak najbardziej podobnym? Jakich kategorii to dotyczy?

Ogólnie rzecz biorąc, poza tym, że tak naprawdę są pewne małe różnice. Odwzorowanie postaci to podstawa, i to się sprowadza się do ubrania, fryzury czy mimiki. Oczywiście nie ma sztywnych reguł, np. jeśli ktoś ma tylko ubrania, to nie możemy mówić, że to nie normalny cosplay. Po drugie, ta gra nie ma bardzo konkretnych zasad. Czasami mapowanie obejmuje nawet problemy behawioralne i należy wykazać się aktorstwem.  Skupimy się głównie na problemie wykonania jednego z tych elementów. Nie jest łatwo, jest wiele trudności, czyli buty.

Jak rozpocząć swoją przygodę z RPG?

Najpierw musimy zaopatrzyć się w jak najmniejszą wiedzę i dodatkowo dokonać zakupów. Drugie pytanie również wymaga przemyślenia, ponieważ nie chcemy iść do sklepu za każdym razem, gdy brakuje nam taśmy dwustronnej lub jakiegoś innego często potrzebnego przedmiotu. Musieliśmy więc dokładnie przeanalizować postać, którą chcieliśmy odtworzyć. Osoby, które chcą to zrobić dla wielu projektów, będą miały łatwiejszy czas na zbieranie materiałów. Świetnym sposobem na wzbogacenie swojego asortymentu jest odwiedzanie sklepów z używaną odzieżą. Sklep z akcesoriami cosplay pozwoli Ci uzupełnić najbardziej typowe i używane elementy.

Zobacz koniecznie:

Buty cosplay, najpierw wyszukaj

Należy zauważyć, że buty są jednym z najtrudniejszych elementów do odtworzenia w cosplayu. Dzieje się tak, ponieważ odzież wymaga mniej umiejętności krawieckich. Jednocześnie istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia produktu i łatwiej się nim posługiwać. Decydując się więc na odwzorowanie postaci, warto zwrócić uwagę na jej buty i czy sobie z nimi poradzimy. Oczywiście nie musimy odzwierciedlać każdego elementu stroju bohatera, no może że chcemy wygrać grę lub to tylko nasza mała ambicja. Zanim zaczniemy próbować wyprodukować element, zobaczmy, czy uda nam się go kupić. Oczywiście należy to uwzględnić w cenie, ponieważ w niektórych ciekawych wariantach obuwia może to być problematyczne. Możemy rozważyć złożenie zamówienia w Chinach, ale należy je wcześniej kupić.

Jak zrobić cosplayowe buty?

Jak zrobić cosplayowe buty
Jak zrobić cosplayowe buty

Czasami jednak nie mamy możliwości zakupu i sami musimy sobie z tym poradzić. Zdecydowanie potrzebujemy dobrego fundamentu. Przez większość czasu stare buty już się nie przywierają i należy je wyrzucić do kosza, ale byłyby świetnym produktem do cosplayu. Oczywiście najłatwiejszą opcją jest trzymanie się kartonu. W ten sposób można łatwo uzyskać różne kolory. Możesz także wykonać dodatkowe ozdoby. Są jednak ciekawsze sposoby. Pianki Cosplay świetnie nadają się do odtwarzania butów. Dzięki temu lekkiemu materiałowi syntetycznemu można łatwo uzyskać pożądany kształt. Jednocześnie jest lekki, a w Internecie dostępnych jest wiele poradników na temat korzystania z tego produktu. Kombinezony to profesjonalne rozwiązanie cosplayowe, które ze względną łatwością pozwala uzyskać ciekawe efekty. Musimy zwrócić uwagę na estetykę, aby w szwach nie było zbędnych zagnieceń. Czasami musimy pomagać także w inny sposób. Z kawałka drewna możemy zrobić grube dno. Może nie jest to zbyt praktyczne, ale może się sprawdzić na wydarzeniach. Jednak samo dokręcanie należy wykonać bardzo delikatnie. Poza tym zazwyczaj musimy używać elektronarzędzi, jeśli chcemy uzyskać odpowiedni kształt. Jeśli nigdy ich nie używamy, nie robimy tego. Piły ręczne do drewna są bardziej podatne na nierówne cięcia i mogą nie działać tak dobrze.

Podsumowując, jak poradzić sobie z problemem cosplayowych butów?

Buty są kluczowym elementem cosplayu, ponieważ trudniej je dopasować niż ubranie. Najprostszym sposobem, aby to naprawić, jest znalezienie odpowiedniej pary i dokonanie zakupu. Jednak obuwie wielu bohaterów jest tak niestandardowe, że nie ma takiej opcji. Najłatwiej jest przerobić kilka starych par. Najłatwiej jest użyć tekstur, ale rezultaty są często niezadowalające. Zaletą jest to, że jest łatwy do wdrożenia. Profesjonalnym rozwiązaniem jest użycie specjalnej pianki cosplayowej EVA. Możemy go łatwo kształtować, a jednocześnie jest bardziej lepki niż karton. Wysokie obcasy to trudny element, z którym poradzimy sobie przy twardych materiałach. Może to być drewno i choć jest to kłopotliwe rozwiązanie, może prowadzić do sukcesu. Na koniec warto dodać, że w ten sposób powinniśmy starać się rozwijać nasze umiejętności. Zwykle nie działa od razu idealnie. Warto też poświęcić trochę czasu na szukanie sposobów.