Jak wypożyczyć samochód na urlop?

Na przestrzeni ostatnich lat coraz więcej osób decyduje się na wypożyczenie samochodu jadąc do miejsca docelowego. Dotyczy to zazwyczaj wyjazdów za granicą, ale często ludzie jadąc gdzieś w podróż po Polsce bez samochodu i chcąc w danym miejscu zwiedzić kilka miejsc, korzystają z rozwiązań, jakie oferuje każda wypożyczalnia samochodów. Bez wątpienia tego typu rozwiązania cieszą się coraz to większą popularnością i z usług takich korzysta coraz większa rzesza ludzi. To wszystko sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej takich wypożyczalni i każda z nich cieszy się dużym powodzeniem. Jak więc wynająć samochód? Co zrobić, by cała procedura przebiegła szybko, sprawnie i jak najbardziej dla nas korzystnie? O tym wszystkim w poniższym artykule. 

 

Gdzie znaleźć korzystne oferty wypożyczalni?

Dziś w dobie Internetu i tego, że wszystko możemy załatwić szybko, prosto i od ręki, to właśnie porównywarki cen online cieszą się największym powodzeniem. Nie musimy dzwonić do każdej wypożyczalni, ale wpisując odpowiednie dane, pełnię informacji odnośnie oferty otrzymamy drogą internetową. W takich porównywarkach cen samochodów mamy dostęp do cen i cenę za każdy z nich. To sprawia, że wiemy co dana wypożyczalnia samochodów w Szczecinie ma nam do zaoferowania i która z opcji będzie dla nas odpowiednia. Co szczególnie ważne, poprzez tego typu strony możemy automatycznie zarezerwować samochód na dany okres, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że potrzebne nam auto w danej chwili otrzymamy. 

 

Co jest ważne przy wynajmowaniu auta?

Jeśli dana wypożyczalnia samochodów ma to auto, które nas interesuje i cena jak najbardziej nam odpowiada, możemy dokonać rezerwacji. Na co jednak należy zwrócić uwagę, kiedy wypożyczamy samochód? Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest oczywiście termin wyjazdu. Czasami wydaje nam się, że wynajęcie samochodu na dwa dni przed podróżą nie będzie stanowiło problemu. Prawda jest jednak taka, że choć auto na pewno dostaniemy, to jego cena może się różnić nawet czterokrotnie, niż gdybyśmy na przykład zarezerwowali je na dany termin na około trzy miesiące przed wylotem. Warto więc o tym pamiętać i mieć to na uwadze, jeśli nie chcemy wydawać zbyt dużych pieniędzy w niepotrzebny sposób. Kolejnym ważnym elementem jest to, gdzie taka wypożyczalnia samochodów się znajduje. Patrząc na liczne propozycje, okazuje się, że te wypożyczalnie przy lotnisku oferują nam dużo lepsze ceny, niż w samym centrum, choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest zupełnie inaczej. W zależności więc od lokalizacji takiej firmy wynajmującej samochody, cena może być znacząco różna. Bardzo ważny jest czas wynajmu i należy o tym pamiętać. Jedni wypożyczają auto na 24 godziny, inni decydują się na samochód na cały czas podróży. W zależności więc od ilości dób te ceny są różne. W tej kwestii należy na pewno pamiętać o tym, żeby nie przekraczać doby, na jaką wzięliśmy samochód. Lepiej auto oddać nieco przed czasem, niż się spóźnić, bowiem może okazać się, że za karę zapłacimy naprawdę duże pieniądze. A po co nam takie wydatki, jeśli te pieniądze moglibyśmy spożytkować w zdecydowanie inny sposób, prawda? 

 

Co należy posiadać przy wypożyczeniu auta?

Kiedy już jesteśmy na miejscu, przychodzi moment, gdy to auto już wynajmujemy wedle wytycznych, jakie zawarliśmy podczas rezerwacji samochodu. Każda niemal wypożyczalnia działa na podobnych warunkach, dlatego też osoba wynajmująca musi oczywiście mieć prawo jazdy, bowiem właściciel wypożyczalni musi mieć pewność, że autem będzie kierowała osoba, która ma do tego stosowne uprawnienia. Obowiązkowo, koniecznym jest posiadanie drugiego dokumentu tożsamości, by potwierdzić go z prawem jazdy. Istotne jest to, aby wypożyczalnia samochodów miała jakiekolwiek zabezpieczenie na wypadek, gdyby ktoś okazał się oszustem. Jak więc w tej kwestii one działają. Podczas rezerwacji samochodu należy podać numer i CVV karty kredytowej debetowej. Do dnia wypożyczenia auta, kwota na koncie jest blokowana. Co więcej, przy samym wynajmie bardzo ważna jest kaucja, którą wpłacamy i w dniu oddania auta otrzymujemy z powrotem.

 

Czy warto korzystać z wypożyczalni samochodów?

wypożyczalnia samochodów

Jak najbardziej tak. Jeśli lecimy do innego państwa, wiadomo że jesteśmy bez swojego auta. Jeśli lubimy zwiedzać i chcemy poznać okolicę, wypożyczalnia samochodów stanowi zazwyczaj najlepsze z możliwych rozwiązanie, które może pozwolić nam poruszać się szybko, sprawnie i w pełni komfortowo. Jeśli z takiej wypożyczalni nie skorzystamy, musimy postawić na transport podmiejski, ale ten nie zawsze jest w stanie spełnić nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby. Wypożyczalnia to bardzo dobry wybór i jeśli wybierzemy odpowiednią, a do tego zadbamy o stosownie wcześniejszą rezerwację, to na pewno okaże się być ona bardzo opłacalnym rozwiązaniem, które w każdym miejscu zagwarantuje nam podczas podróży to, co najlepsze.

 

I w Polsce i za granicą wypożyczalnia samochodów stanowi dziś doskonałą formę biznesu, z której korzysta bardzo duży odsetek osób.