Implanty stomatologiczne – wady i zalety

Implanty stomatologiczne – wady i zalety: zabieg wszczepienia implantów zębowych, czyli wkrętów pozwalających na trwałe zamocowanie na nich korony, czyli sztucznego zęba, jest znany już od kilkudziesięciu lat. Braki w uzębieniu generują wielki dyskomfort, mogą powodować kompleksy, dlatego też coraz więcej osób udaje się po poradę do dentystów implantologów, którzy wykonują zabiegi wszczepienia implantów zębów w Szczecinie. Zabieg uznaje się za bezpieczny dla zdrowia, może być on przeprowadzany u każdej osoby, która nie posiada przeciwwskazań zdrowotnych. Dzięki implantom można zapomnieć o dyskomforcie, jaki towarzyszy osobom, posiadającym protezy zębowe.

Czy implanty zębowe przyjmują się u każdego?

Implanty zębów – Czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?Z badań wynika, że odsetek osób, u których implanty zębowe nie przyjęły się, jest bardzo niewielki. Około 1% osób, które poddały się temu zabiegowi, doświadczyło odrzucenia przez ich organizm implantu z niewiadomych przyczyn, taki sam odsetek osób musiał się pożegnać z implantem z powodu niewłaściwej higieny po zabiegu. Jak więc widać, ryzyko, że implant stomatologiczny nie przyjmie się, jest niewielkie, dużo też zależy od tego, jak będziemy dbać o nasze uzupełnione uzębienie. Zdarza się, że konieczne jest usunięcie implantu zębowego https://doboszimplanty.pl/cennik/, a powodowane może to być różnymi czynnikami.

Jednym z powodów jest zaniknięcie tkanki kostnej w obrębie implantu https://doboszimplanty.pl, powodująca jego ruchomość. Usuwanie implantów stomatologicznych jest też zalecane osobom, które odczuwają bolesność przy gryzieniu, a także osobom, u których implant został w jakiś sposób uszkodzony mechanicznie. Są to jednak rzadkie przypadki, podobnie jak reakcje uczuleniowe na implant zębowy, które zdarzają się bardzo rzadko. Wtedy jednak implant powoduje dyskomfort i stałe poczucie obecności obcego ciała, dlatego też usunięcie jest zalecane. Uważa się jednak, że implanty są bardzo bezpieczną metodą uzupełniania braków w uzębieniu. Implanty wykonywane są z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, nie wywołujących reakcji alergicznych.

Jak dbać o implanty zębów?

Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi wszczepienia implantów stomatologicznych, z pewnością szukasz odpowiedzi na wiele pytań. Zastanawiasz się nad tym, jak długo goją się implanty zębowe, jak dbać o sztuczne uzębienie, ile będzie kosztował zabieg i czy niesie ze sobą jakieś ryzyko? Pielęgnacja implantów zębowych nie powinna zostać w żadnym wypadku zaniedbana! To, że zastępują one prawdziwe zęby, nie oznacza, że trzeba zapomnieć o nawykach, związanych z codzienną pielęgnacją. Szczotkowanie i nitkowanie nie mogą zostać skreślone z listy Twoich codziennych rytuałów higienicznych. Pamiętaj też o tym, ze usuwanie kamienia z implantów zębowych także będzie potrzebne. Pod linią dziąseł będzie się zbierać  płytka nazębna. Jest to miejsce w którym znajduje się łącznik, zespalający sztuczną koronę zębową z tytanowym implantem, zastępującym korzeń.

Łącznik musi być zamontowany pod linią dziąseł, gdyż w przeciwnym razie stanowiłby poważny estetyczny defekt, objawiający się podczas każdego uśmiechu. Podobnie, jak w przypadku prawdziwych zębów, nie usuwany systematycznie osad bakteryjny może się zmienić w uporczywy kamień. Rozwijające się bakterie mogłyby doprowadzić do stanu zapalnego, którego objawy przypominają zapalenie przyzębia. Jak więc widać, higiena związana z implantami zębowymi polega na wykonywaniu takich samych czynności pielęgnacyjnych, jak w przypadku własnych zębów, a zatem nie wymaga ona wykształcenia w nas nowych nawyków, co niektórym osobom mogłoby wydawać się uciążliwe.

Czy konieczne są regularne kontrole dla osób z implantami zębów?

Implanty stomatologiczne – wady i zalety
Implanty stomatologiczne – wady i zalety

Jeśli posiadasz implanty zębów, z pewnością cieszysz się odzyskaną pewnością siebie. Możesz dzielić się ze znajomymi swoim dobrym humorem, gdyż nie masz już żadnych oporów przed szczerym śmiechem i uśmiechem. Usta zasłaniasz już tylko podczas kaszlu i ziewania, a to tylko dlatego, że wymaga tego dobre wychowanie.

Pamiętaj jednak, że aby Twoje sztuczne uzębienie zachowało dobry stan i nie przysporzyło Ci problemów zdrowotnych, nie możesz zrezygnować z codziennej pielęgnacji, konieczne będą także regularne kontrole implantologiczne. Zaleca się, by było one przeprowadzane dwa razy w roku, a więc nie powinny one zbytnio zdezorganizować nam codziennego życia, gdyż ich wymagana częstotliwość jest taka sama, jak w przypadku posiadaczy naturalnych zębów. Nie można też zapominać o tym, by co pół roku poddać się zabiegowi usuwania kamienia. Implanty stomatologiczne dzięki właściwej pielęgnacji będą świetnie zastępować nam prawdziwe zęby przez długie lata.

Odpowiednia pielęgnacja koron zębowych na implantach https://www.joga.waw.pl/jak-wyglada-zabieg-wszczepiania-implantow-zebowych/  uchroni nas przed infekcjami, stanami zapalnymi, ropieniem, dzięki czemu unikniemy uporczywych zabiegów oraz antybiotykoterapii. Jeśli chcesz zaprowadzić w swojej jamie ustnej generalne porządki i rozważasz zabieg wszczepienia implantów, postaraj się odpowiednio wcześnie zasięgnąć informacji o tym, gdzie znajdziesz najlepszych specjalistów od implantologii stomatologicznej. Dobry specjalista powinien doskonale zorientować się w stanie Twojego zdrowia, by wykluczyć ryzyko powikłań po wszczepieniu implantów zębów.