Ile kosztuje kremacja kota

Ile kosztuje kremacja kota. Pożegnanie ukochanego pupila dla każdego właściciela jest bolesnym przeżyciem. Jednak nawet będąc w największej rozpaczy, należy pamiętać, o tym, aby pożegnać swojego przyjaciela we właściwy sposób. Jeśli zastanawiasz się nad kremacją kota to jej koszt wynosi od stu złotych do około siedmiuset złotych.

Od czego zależą koszty kremacji kota?

kremacja kota cena w Szczecinie
kremacja kota cena w Szczecinie

Na ostateczny koszt kremacji kota składa się kilka czynników. Przede wszystkim są to waga zwierzęcia oraz rodzaj kremacji. Jaki wpływ ma waga na cenę kremacji? Zazwyczaj różnica pomiędzy kremacją kota poniżej 10 kilogramów, a kota o masie powyżej 10 kilogramów, to około stu dwudziestu złotych. Jakie mamy rodzaje kremacji zwierząt? Zasadniczo wyróżnia się dwa typy: pojedyncza i zbiorową. Różnica polega na tym, że decydując się na tę pierwszą, skremowane będzie tylko ciało twojego pupila, natomiast w zbiorowej będzie on skremowany wraz z innymi zwierzętami. Oczywiście zdecydowanie tańsza jest kremacja zbiorowa. Ale co jeszcze wpływa na cenę kremacji kota? Warto również wziąć pod uwagę miejsce, w którym zamierzasz wykonać proces kremacji. Jeśli masz taką możliwość, porównaj jakie ceny są zazwyczaj w twojej okolicy. Dlaczego warto to zrobić? Ponieważ może się okazać, że za tę samą usługę, w innym miejscu zapłacisz odrobinę mniej. I oczywiście może Ci się wydawać, że w tak smutnej chwili, nie powinieneś myśleć tylko o pieniądzach, niemniej marnowanie funduszy również nie jest dobrym pomysłem. Dlatego ostateczną decyzję warto podejmować na podstawie zdrowo rozsądkowego myślenia oraz krytycznej analizy. Jeśli, jednak czujesz, że nie jesteś w stanie samemu podjąć odpowiedniej decyzji – koniecznie poproś kogoś zaufanego o pomoc. Pamiętaj, że strata ukochanego zwierzęcia ma prawo być dla Ciebie bolesna, nieważne ile czasu spędziło z Tobą to zwierzę. Z pewnością było twoim dobrym towarzyszem, dlatego teraz jak najbardziej możesz odczuwać smutek i pustkę po jego stracie.

Jakie są zalety kremacji zbiorowej?

Ile kosztuje kremacja kota

Jeśli zdecydujesz się na kremację zbiorową, to przede wszystkim, zaoszczędzisz trochę pieniędzy, jednocześnie zapewniając swojemu zwierzęciu godne pożegnanie na tym świecie. Niestety, wybierając tę opcję, z oczywistych względów, nie będziesz mógł zabrać prochów swojego zwierzęcia. Jeśli, więc nie potrzebujesz żadnych fizycznych pamiątek po swoim kocie – możesz rozważyć tę opcję. Pamiętaj, że zawsze możesz nosić go w swoim sercu, ponieważ to właśnie wasze wspólnie spędzone chwile były najcenniejsze.

A może, jednak kremacja pojedyncza?

Jeżeli masz taką możliwość, możesz zawsze rozważyć drugą opcję, czyli kremację pojedynczą. Na czym ona polega? Jej główną zaletą jest to, że twój kot będzie skremowany pojedynczo – co oznacza, że będziesz mógł otrzymać jego prochy. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla tych, którzy są sentymentalni lub czują potrzebę, aby posiadać fizyczny dowód obecności ukochanego kota w swoim życiu. Co możesz zrobić z prochami po swoim kocie? Jeżeli czujesz taką potrzebę, to jak najbardziej możesz trzymać je w domu. Pamiętaj, jednak aby zadbać o to, by przedmiot, w którym będziesz je przechowywał był ładny i reprezentatywny, aby oddawał należną cześć twojemu zmarłemu towarzyszowi. Inną opcją, którą możesz wziąć pod uwagę jest rozsypanie prochów. Gdzie możesz to zrobić? Praktycznie w każdym miejscu, do którego masz legalny dostęp. Może być to miejsce, którego było dla Was ważne lub takie, z którym wiąże się wiele przyjemnych wspomnień. Gdzie możesz znaleźć takie miejsce? Cóż, zazwyczaj nie musisz szukać daleko – może to być przydomowy ogród albo pobliska łąka.

Czy są inne rozwiązania?

Oczywiście, tak jak w każdej sytuacji, twój wybór nie ogranicza się tylko do dwóch przedstawionych wcześniej przez nas opcji. Jeśli żadne z tych dwóch rozwiązań nie wydaje Ci się zadowalające, zawsze możesz rozważyć pochowanie swojego pupila na cmentarzu. Pamiętaj, również, że nie w każdym mieście znajduje się cmentarz dla zwierząt. Ile kosztuje miejsce na takim cmentarzu? Cena oczywiście zależy od tego jak duże jest miasto oraz warunków, jakie oferuje danym cmentarz. Orientacyjna kwota to około kilkuset złotych.

Gdzie nie wolno pochować kota?

Pamiętaj, że absolutnie nie możesz pochować swojego kota w ogródku, nawet jeśli grunt, na którym zamierzasz go pozostawić, należy do Ciebie. Dlaczego? Ponieważ za takie działanie grozi bardzo wysoka grzywna, nawet do tysiąca złotych. To ograniczenie wynika ze względów sanitarnych.

Co jeśli nie masz funduszy na ten cel?

Jeśli nie masz środków na to, by skremować swojego kota albo nie jesteś właścicielem kota lub nie czujesz się z nim związany, możesz zawsze rozważyć utylizację u weterynarza. Na czym to polega? Jest to bardzo prosty proces, który polega na tym, że zwłoki zwierzęcia będą spalone razem z innymi odpadami. Dlatego jeśli uważasz, że jest to niemoralne i bezduszne – wybierz tę opcję jako ostateczność. Jeżeli, jednak takie rozwiązanie jest zgodne z twoimi przekonaniami i w żadnym stopniu nie czujesz, aby naruszało twoją moralność – to jak najbardziej możesz skorzystać z tej metody. Pamiętaj, jednak aby wybrać takie rozwiązanie, które nie będzie później powodowało u Ciebie wyrzutów sumienia.