Ile kosztuje agencja ochrony?

W dzisiejszych czasach agencja ochrony cieszy się coraz większą popularnością. Kiedy decydujemy się na wynajęcie takiej firmy, wówczas mamy kilka możliwości co do usług. Do przykładowych możemy zaliczyć okna antywłamaniowe, system kamer, oświetlenie z czujnikiem ruchu czy też systemy alarmowe- jest to absolutne minimum. Jednakże za wszystko będziemy zmuszeni uregulować zapłatę. Jakie usługi świadczone są przez pracowników agencji? Co w przypadku nieuzasadnionego wezwania? Ile kosztuje nas wynajęcie agencji ochrony? Jakie popularne agencje ochrony istnieją? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie usługi świadczone są przez pracowników agencji?

Gdybyśmy zdecydowali się na podzielenie personelu firmy ochroniarskiej, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że możemy ich podzielić na tych od obsługi technicznej i ochrony fizycznej. W tym przypadku mamy do czynienia z dwoma różnymi typami licencji. Każda z nich charakteryzuje się tym, iż posiada dwa stopnie. Są one wydawane na podstawie ustawy o ochronie osób i mienia. Z reguły firmy ochroniarskie oferują wiele różnorodnych usług. Przykładowe z nich to ochrona planu filmowego czy też ochrona planu reklamowego. Zanim jednak zdecydujemy się na jakąkolwiek firmę, w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na tym, jakie kwalifikacje posiadają poszczególni pracownicy. Nie bez znaczenia jest także kwestia ważnej licencji i czystej kartoteki. Profesjonalni ochroniarze posiadają ukończone specjalistyczne szkolenia, jednocześnie posiadają odpowiednie cechy charakteru. Są opanowani, myślą trzeźwo nawet w kryzysowych warunkach i co ważne- charakteryzują się satysfakcjonującymi warunkami fizycznymi. Profesjonalny personel powinien doskonale zdawać sobie sprawę z tego, jak w razie potrzeby udzielić pierwszej pomocy. Nie bez znaczenia jest podstawowa wiedza prawna – przynajmniej na podstawowym poziomie. Agencja ochrony osób i mienia często posiada pracowników, którzy posiadają licencję na broń i mogą korzystać ze środków przymusu bezpośredniego. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo chronionych posiadłości. Warto postawić na licencjonowaną agencję ochrony, bowiem pracownicy posiadają znacznie więcej uprawnień. W konsekwencji ewentualne interwencje będę efektywniejsze i skuteczniejsze. Pamiętajmy o oferowanym zakresie usług. Często jest to dozór mienia razem z zaawansowanymi systemami zabezpieczeń. Zanim firma ochroniarska zdecyduje się na chronienie naszego dobytku, powinna dokładnie przyjrzeć się naszej lokalizacji. Najważniejsze są drzwi i okna, a także otaczający teren. Prawdziwi specjaliści wskażą słabe punkty działki, jednocześnie wskażą drogę docelową ewentualnej interwencji.

Co w przypadku nieuzasadnionego wezwania?

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, że metody działania w trakcie trwania interwencji są różnorodne. Najczęściej dopasowuje się je w zależności od danej sytuacji. Przykładowo zupełnie inaczej będzie wyglądała akcja podczas napadu, a jeszcze inaczej w przypadku kradzieży czy tez włamania. Warto już na wczesnym etapie dowiedzieć się czy firma dysponuje odpowiednią liczbą ludzi i pojazdów patrolowych. Jest to niemalże gwarancja szybkiego pojawienia się na miejscu zdarzenia. Warto pamiętać o tym, że dojazd do danego miejsca zdarzenia nie powinien zająć firmie dłużej niż około 10 minut. Oczywiście wyjątkiem są godziny szczytu. Jeśli dojdzie do próby włamania, wówczas rozpoczną się rutynowe działania. Ochrona pojawia się na miejscu, jednakże nie wchodzi do wnętrza pomieszczenia. W pierwszej kolejności zabezpieczane są wszelkie ślady z zewnątrz. Poszlaką może być wybite okno, wyłamany zamek, ślady stóp- to tylko część potencjalnych dowodów, które wymagają interwencji służb policyjnych. W razie napadu działania ochrony są nieco bardziej agresywne. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli wezwiemy patrol bez uzasadnionego powodu, wówczas musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Co w przypadku nieintencjonalnego uruchomienia? Możliwe jest zadzwonienie pod numer kontaktowy. Podanie odpowiedniego hasła spowoduje, że alarm zostanie wyłączony.

Ile kosztuje nas wynajęcie agencji ochrony?

Wiele osób zastanawia się, ile może wynosić koszt wynajęcia agencji ochrony. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że cennik usług jest dość zróżnicowany. Otóż wszystko zależy od tego, na jaki pakiet usługowy się zdecydujemy. Nie bez znaczenia jest kwestia powierzchni terenu do zabezpieczenia. Pamiętajmy o tym, że jest to często sprawa indywidualna firmy. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że zdecydowana większość firm stara się dopasować usługi indywidualne do potrzeb klienta. Dlatego też ustalenie uniwersalnej kwoty jest niemalże niemożliwe. Jeśli chodzi o miesięczne abonamenty, zaczynają się one od 50 zł. Dodatkowo konieczne okaże się uiszczenie zapłaty za system alarmowy (około 3000 zł), montaż nadajnika (około 120 zł). Nieuzasadnione wezwanie będzie nas kosztować około 50 zł.