Fototapety – Tunel za kanapą

Urządzenie niewielkiego pokoju to spore wyzwanie. Pomieszczenia niedużych rozmiarów mogą działać klaustrofobicznie. Brakuje życiowej przestrzeni, bywa, że czujemy się przytłumieni, co źle działa na samopoczucie. W ciasnych pokojach trzeba maksymalnie wykorzystać przestrzeń, aby poukładać wszystkie rzeczy.  Bez względu na wielkość pokoju muszą być w nim ustawione przynajmniej podstawowe meble, co zmniejsza przestrzeń. Małe przestrzenie męczą umysł i wzrok. Na szczęście przy niewielkim nakładzie pracy i wkładzie finansowym można przestrzeń wizualnie powiększyć. Jednym ze sposobów wizualnego powiększenia przestrzeni są specjalne fototapety 3D.

Fototapety trójwymiarowe

 Fototapeta trójwymiarowa 3d drukowana jest w najwyższej jakości druku Full HD, który cechuje się  ochroną UV. Oznacza to, że nie wyblakną nawet przy ekspozycji na słońcu. Idealna ostrość oraz głębia kolorów to dewiza tapety powiększającej przestrzeń. Dzięki fototapetom przestrzennym można optycznie powiększyć wnętrze. Nie doda to realnie metrów w mieszkaniu, ale sprawia optyczne wrażenie, że pokój jest większy.  Fototapeta przestrzenna to efektowna ozdoba w salonie, sypialni, w biurze, kuchni, a nawet w łazience.

Kwestie techniczne

Tapety powiększające przestrzeń to wykonane są z flizeliny, która jest surowcem trwałym, odpornym na wodę i zarysowania. Właściwościom flizeliny jest to, że kryje drobne niedoskonałości ściany, tworząc ocieplającą warstwę izolacyjną, co pozwala ścianom oddychać. Druk na tapecie jest wodoodporny. Powstaje w technologii cyfrowej , który zapewnia żywe kolory i efekt 3D. Montaż fototapety przestrzennej jest bardzo prosty. Nakleja się na ścianę pasy. Instrukcja montażu dołączona jest do każdej rolki.

Najpopularniejsze wzory

Wielość wzorów tapet powiększających przestrzeń pozwala na dobranie produktu do gustu każdej osoby i do wystroju każdego wnętrza. Do najpopularniejszych wzorów należą: tunele, alejki, schody, mosty, krajobrazy, zabytkowa architektura, kamienie, wodospady, korytarze wieżowce, kwadraty, kule, gra świateł, abstrakcja, kwiaty, spotyka się również wzory zwierzęce, zwłaszcza zwierzęta w ruchu. Wzory pejzażowe i miejskie znakomicie prezentują się we wnętrzach urządzonych tradycyjnie. Z  kolei tunele, fragmenty budowli z kolumnami, formy geometryczne i inne abstrakcje to znakomity pomysł na powiększenie pokoju urządzonego w stylu nowoczesnym, cechującym się minimalizmem.

Wyjątkowy efekt przestrzenny

Technologia 3D tworzy wyjątkowy efekt przestrzeni.  Wchodząc do pokoju, w którym jest tapeta przestrzenna, człowiek ma wrażenie, że dany obraz znajduje się tuż za nim – za chwilę zostanie pochłonięty przez jakiś tunel lub znajdzie się na rajskiej plaży. Fototapeta powiększające wnętrze daje wrażenie, że obiekt na niej przedstawiony jest częścią pokoju. Za kanapą mamy las, łąkę, panoramę miasta, fantastyczną plażę z lazurowym morzem, ogród lub tunel, za którym nie wiadomo, co się kryje.  Formy geometryczne są polecane osobom, które lubią tego typu wzornictwo. Niektóre propozycje tapet ze wzorem geometrycznym bardziej skracają przestrzeń i sprawiają wrażenie nachodzenia na pokój. Dotyczy to trójkątów, kwadratów, fal i okręgów. Efekt przestrzenny form geometrycznych jest zdumiewający i robi ogromne wrażenie .

Korytarze i tunele

To dość szczególne wzory, które optycznie wydłużają przestrzeń, sprawiają, że człowiek ma wrażenie, że nie patrzy na ścianę, ale na korytarz lub tunel, za którym jest coś wartego odkrycia. Fototapety z korytarzami i tunelami ożywiają wnętrze i dodają futurystycznego wyglądu. Dodają głębi przestrzeni. Fototapeta z korytarzami lub tunelami świetnie wygląda w salonie oraz w przedpokoju. Zwyczajny przedpokoju, czy biurowy hol zyskują wizualnie i staje się wizytówką mieszkania lub biura.

Kolory wnętrza

Fototapeta powiększająca przestrzeń jest najczęściej kolorowa. Aby nie popełnić błędu przesytu kolorów w pomieszczeniu, warto resztę ścian pomalować w jasnych kolorach. Najlepszymi barwami będą biały i beże. Kolorowa fototapeta przestrzenna najlepiej wygląda w towarzystwie jasnej kanapy, na której dodatkiem kolorystycznym mogą poduszki w kontrastujących z kanapą barwach. Jasne kolory powiększają przestrzeń. Olbrzymie znaczenie dla odbioru wielkości przestrzeni ma światło. Ab y uzyskać optyczne wrażenie większego pokoju, dobrze jest wybierać niskie źródła światła – lampy podłogowe lub biurkowe. Światło jest wtedy lepiej rozprowadzane po całym pokoju. Biała fototapeta przedstawiająca tunel, korytarz, kwiaty znakomicie prezentuje się we wnętrzu, w którym reszta aranżacji utrzymana jest w odcieniach szarości lub jasnego brązu. Ciekawym akcentem kolorystycznym w takim wnętrzu może być czerwona lub żółta kanapa.

Fototapeta powiększająca przestrzeń zastępuje wszelkie inne dekoracje ścienne, typu: zdjęcia, obrazy, naklejki, plakaty.  Fototapeta 3D skupia na sobie wzrok rodziny i gości. Jest jednym najciekawszych sposobów aranżacji ścian, jakie pojawiły się w ostatnich latach. Swój wzór znajdą miłośnicy klasyki i zwolennicy nowoczesnego wzornictwa.