Etui do smartfonów

Wśród postępów wprowadzanych w świecie najnowocześniejszych technologii, zaobserwować można zmiany, które dotykają nasze telefony komórkowe. Coraz częściej producent stawia sobie za cel stworzenie gadżetu, który ma jak najwięcej funkcji, w jak największej, ale i w jak najcieńszej i najlżejszej obudowie. Użytkownicy zdają się być zadowoleni z takiego stanu rzeczy, ale co łączy się z tak wprowadzonymi modyfikacjami? Wzmożona konieczność ostrożności i czujności podczas korzystania z nowo nabytego sprzętu. Smartfony stają się coraz bardziej podatne i wrażliwe na uszkodzenia, zatem pierwszą rzeczą, którą należy zakupić tuż po telefonie jest odpowiednie etui do smartfona. 

 

Modny dodatek, nowoczesny gadżet czy funkcjonalny ochraniacz? 

Pierwotnie, gdy powstał pomysł na stworzenie etui do smartfonów, miał on być ochroną dla naszego urządzenia. Jednak wraz z biegiem czasu, realizowana przez niego rola gwałtownie ewoluowała. W dobie dwudziestego pierwszego wieku etui do smartfonów pełnią wiele rozmaitych funkcji. W zależności od posiadacza telefonu, mogą one być stylowym dodatkiem, bajeranckim gadżetem, funkcjonalnym ochraniaczem lub – dla największych koneserów – wszystkim w jednym! 

Wraz ze zmieniającą się funkcją, zmieniał się także wygląd etui – począwszy od kształtu, skończywszy na kolorze. Zwykłe, silikonowe ochraniacze diametralnie zaczęły stawać się szybkim i efektownym sposobem na wyrażenie swojej osobowości, poglądów, preferencji czy gustu. Dziś spotkać można zarówno etui do smartfonów w najprostszej postaci, które cieszy się większą popularnością wśród starszych użytkowników, jak i w różnych kształtach – od tych przypominających zwierzęta, po te wyglądające jak opakowanie frytek – co zdecydowanie przyciąga wzrok tych najmłodszych użytkowników. 

 

Jakie etui do smartfona? 

Łatwa możliwość zniszczenia telefonu w chwili nieuwagi spowodowała znaczny wzrost zapotrzebowania na ów gadżet oraz progres i rozwój w świecie producentów etui. Wybór ochraniacza zdecydowanie nie jest tak prostą sprawą, jak wielu się wydaje. Sprzedawcy oferują nam szeroką gamę możliwości i często ciężko zdecydować się, który sprzęt wydaje nam się najskuteczniejszy i najlepszy w pełnieniu preferowanej przez nas roli. 

Producenci oferują nam kilka rozwiązań: 

  • Etui książkowe, futerał – jest to etui, jak sama nazwa wskazuje, przypominające swoją budową książkę. Tylną część telefonu chroni specjalna, stworzona najczęściej z tworzywa sztucznego lub skóry, podkładka. Przód telefonu zakrywany jest drugą częścią etui, która zamyka nasz smartfon i chroni go przed zarysowaniami z każdej strony
  • Back case: najczęściej wybierany rodzaj ochraniacza na rynku. Telefon chroniony jest przez, zazwyczaj silikonowy, element zakładany na jego tył 
  • Wsuwki i kieszonki – są to pokrowce, do których możemy wkładać nasz smartfon, gdy go nie używamy. Idealnie sprawdzają się w damskiej torebce lub w kieszeni naszych spodni 
  • Bumper, czyli silikonowe etui, które ma formę ramy chroniącej obrzeża naszych smartfonów – dzięki czemu zmniejszane są konsekwencje ich uderzeń o twarde elementy 

 

Jeden, a porządny, czy kilka słabszej jakości.. jaki materiał wybrać? 

Oto dylemat, przed którym stoi wielu. Skuteczność etui do smartfonu zależy nie tylko od jego kształtu i budowy, ale również od materiału, który został użyty do jego wykonania. Producenci ochraniaczy oferują konsumentom szeroką gamę przeróżnych rozwiązań, które sprawdzają się w różnych okolicznościach. 

Jak już zostało wspomniane – najczęściej kupowanym rodzajem etui jest back case, który głównie tworzony jest z silikonu, który niekoniecznie jest wysokiej jakości. Badania dowiodły, że niszczy się on pod wpływem temperatury oraz powietrza – twardnieją i przestając w ten sposób spełniać swoją rolę. Dla wielu użytkowników nie jest to problematyczne, ponieważ preferują oni regularnie zmieniać swoje obudowy pod wpływem zmiany nastroju, sezonu, czy okazji. Co zatem z tymi konsumentami, którzy chcą etui z wartościowego materiału?  

Skutecznie sprawdzi się tutaj skóra. Jak powszechnie wiadomo – jest ona wytrzymała i stwarza barierę ochronną dla naszego urządzenia. Nic dziwnego, więc, że jest ona tak często wybierana przez właścicieli smartfonów. To z tego materiału najczęściej tworzy się oryginalne, firmowe pokrowce. 

Popularnością cieszą się także ochraniacze poliwęglanowe. Jest to niezwykle trwałe i jednocześnie bardzo lekkie tworzywo, które ochroni nasz smartfon w wielu okolicznościach.

 

Etui na smartfon, z banalnego i prostego woreczka – zwanego „skarpetką” – ewoluowały w szeroką gamę rodzajów i modeli, które poza tym, że chronią nasze urządzenia, umożliwiają także przedstawienie charakteru i gustu swojego właściciela. Dbając o własny telefon, warto wyposażyć się w jedno – lub nawet kilka – etui, które w dzisiejszych czasach są równie ważnym gadżetem, co urządzenie, które mają za zadanie ochraniać. Przed jego zakupieniem, warto zastanowić się, w jaki sposób użytkujemy nasz telefon, by odpowiednio dobrać funkcję, którą ma pełnić potrzebne nam etui na smartfon.