Czy sztuczne kwiaty mogą stanowić element aranżacyjny nowoczesnego mieszkania?

Współczesne trendy aranżacyjne zakładają wykorzystanie mnóstwa zieleni przy urządzaniu mieszkania czy domu. Zieleń kojarzy się ze spokojem, naturą – nie każdy jednak ją toleruje, czy to ze względu zdrowotnych, czy też za sprawą konieczności utrzymania jej w odpowiedniej formie i szeroko pojętego dbania o nią. Czymś, co stanowi doskonały substytut kwiatów naturalnych są ich sztuczne odpowiedniki – nie bez powodu każde hurtownia sztucznych kwiatów cieszy się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Czy jednak i my powinniśmy postawić na kwiaty sztuczne? Dlaczego tak, a co raczej przemawia na ich niekorzyść? Te tematy postaramy się poruszyć w dzisiejszym wpisie.

Hurtownia sztucznych kwiatów – dlaczego warto się w niej zaopatrywać?

Istnieje wiele powodów, dla których każda hurtownia sztucznych kwiatów jest obecnie odwiedzana częściej, aniżeli kwiaciarnie czy sklepy sprzedające prawdziwe kwiaty. Wynika to z faktu, że sztuczne kwiaty wydają się być bardziej przystosowane do dzisiejszych, bądź co bądź bardzo zabieganych, czasów. Warto na nie postawić przede wszystkim ze względu na to, że:

  • nie wymagają mnóstwa pielęgnacji – po zakupie sztucznych kwiatów i postawieniu ich w miejscu przeznaczenia, tak naprawdę nie będziemy musieli o nie dbać. Nie ma konieczności ich podlewania, nie trzeba też nawozić ziemi pod nimi;
  • pozwalają na dowolność aranżacyjną – sztuczne kwiaty występują w bardzo bogatej palecie konfiguracyjnej – istnieje wiele ich form i wzorów, na które możemy się zdecydować. Co więcej, hurtownia sztucznych kwiatów często pozwala samodzielnie zaprojektować własną formę, oferując tak zwane “kwiaty modułowe”. W związku z tym sztuczne kwiaty są w stanie dostosować się do każdego wnętrza i miejsca, w którym zamierzamy je umiejscowić;
  • radzą sobie w nieprzychylnych im warunkach, a zatem w pomieszczeniach bardzo zaciemnionych, bez dopływu światła i świeżego powietrza;
  • są przyjazne alergikom – jako że sztuczne kwiaty nie pylą, bez problemu mogą znaleźć się w mieszkaniach i domach zamieszkałych przez osoby cierpiące na alergię.

Sztuczne kwiaty są świetną opcją na dzisiejsze czasy. Docenią je zwłaszcza osoby, które żyją w ciągłym biegu i z uwagi na to nie mają czasu na pielęgnowanie roślinności we własnym domu. Są rozwiązaniem wygodnym, tanim w zakupie i eksploatacji, a w wielu przypadkach po prostu rozsądnym.

Zobacz również:

A może lepiej postawić na kwiaty naturalne?

Słysząc o sztucznych kwiatach wiele osób z pewnością powie, że “nic nie zastąpi natury” i ich naturalne pierwowzory są jedynym możliwym wyborem. To prawda – pod wieloma względami sztucznym kwiatom ciężko jest dogonić ich prawdziwe odpowiedniki. Chodzi przede wszystkim o tworzony przez nich klimat. Prawdą jest bowiem, że sztuczne kwiaty są uporządkowane i wyglądają dokładnie tak, jak chcemy, żeby wyglądać – może to być jednak zarówno ich zaleta, jak i wada. Sztuczna roślinność rozwija się, zmienia – żyje. Jeżeli więc chcemy nadać konkretnemu pomieszczeniu unikalny wygląd, ale też nutkę czegoś, co zmienia się, żyje własnym życiem i “oddycha” (dosłownie i w przenośni), to właśnie kwiaty naturalne są opcją dla nas. Kwiaty naturalne wymagają pielęgnacji – o tym wspomnieliśmy już przy opisywaniu ich sztucznych odpowiedników. Wcale nie musi być to wada. Jeżeli mamy na to czas i rzeczywiście się do tego przyłożymy, z pewnością odczujemy tego efekty – jest to zatem nagradzające i satysfakcjonujące. Naturalnie rzecz biorąc prawdziwa roślinność to nie tylko zalety. Jest ona bowiem kolejnym obowiązkiem na naszej głowie – nie możemy, jak w przypadku kwiatów sztucznych, wyjechać z domu na długie tygodnie, pozostawiając ją samej sobie. Nie możemy jej też umiejscowić w miejscach, w których nie mamy okien (chyba, że mamy do czynienia z kaktusami), gdyż stwarzają one warunki nieprzychylne ich rozwojowi. Musimy też stale o nie dbać, pielęgnować i troszczyć się o nie – wbrew pozorom, nie tylko przez podlewanie. Jeżeli bowiem zostawimy je samym sobie, ich rozwój może pójść w kierunku nie do końca przez nas pożądanym. Kwiaty naturalne to zatem obowiązek, ale i coś, co po spełnieniu tego obowiązku jest nam w stanie przynieść wiele dobrego. Zaopatrując się w nie musimy mieć na uwadze fakt, że będziemy musieli poświęcać im czas – jeżeli po prostu go nie mamy, albo też jesteśmy uczuleni na pyłki, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w kwiaty sztuczne.

Podsumowanie

Hurtownia sztucznych kwiatów nie bez powodu jest współcześnie miejscem, które bardzo często się odwiedza chcąc urządzić nowe mieszkanie, albo też odświeżyć to już istniejące. Kwiaty sztuczne niosą ze sobą bowiem całe mnóstwo zalet, z których zdecydowanie najistotniejszą jest to, że nie wymagają pielęgnacji, a potrafią wyglądać przepięknie. Oczywiście, wiele osób powie, że nic nie zastąpi kwiatów naturalnych. To prawda, są ich cechy, których nie sposób odwzorować. Ich sztuczne odpowiedniki jednak radzą sobie z tym doskonale i jeżeli jesteśmy gotowi na pewne – mniejsze lub większe – kompromisy, na ich wyborze z całą pewnością się nie przejedziemy.